Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzystają z aktualnie panującego wzrostu gospodarczego i tracą płynność finansową.

Główną przyczyną niewypłacalności polskich firm jest brak dopasowania modelu działalności do aktualnych trendów rynkowych. W trzecim kwartale 2018 roku, według oficjalnych źródeł Monitorów Sądowych i Gospodarczych, opublikowano 723 przypadki niewypłacalności. To wzrost aż o 7 % w porównaniu do trzeciego kwartału w 2017 roku.

Nie jest zaskoczeniem, że firmy mają problemy z regulowaniem swoich bieżących zobowiązań wobec dostawców. Nie należy spodziewać się zmiany trendu i spadku liczby bankructw w nadchodzącym 2019 roku.

W sytuacji nadzwyczajnego wzrostu gospodarczego w 2018 roku mamy do czynienia z największym wzrostem liczby bankructw wśród polskich firm. Niestety wzrost PKB i zwiększonej konsumpcji nie miał pozytywnego wpływu na wyniki finansowe przedsiębiorstw w Polsce.

W sektorze MŚP problemy jakie wymieniają przedsiębiorcy to:

- bardzo duża konkurencja na rynku,

- zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje rozwoju firm,

- oraz niepewne i krótkotrwałe źródła finansowania.

Oczywiście są też takie firmy, które korzystają na obecnych trendach wzrostu. W bardzo przemyślany sposób opracowały one strategię rozwoju, korzystając z odpowiedniego źródła finansowania, oraz weryfikowania swoich klientów.

Takie rozwiązania otrzymali nawiązując współpracę z inviPay. Uwalnianie pieniędzy ze swoich długoterminowych faktur to nie jedyny plus podpisania umowy z inviPay. Darmowy weryfikator kontrahentów pozwala na nawiązywanie współpracy tylko z rzetelnymi przedsiębiorcami.

A co z nowymi klientami, których nie jesteśmy pewni?

inviPay udostępnia swoim klientom również faktoring bez regresu. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość ubezpieczenia swoich faktur na wypadek niespłacenia ich przez kontrahenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwoju i dalszym prowadzeniu firmy, bez martwienia się o pieniądze i płatności.

A czy Ty korzystasz już z faktoringu inviPay? Zadzwoń i rozpocznij współpracę 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość