Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzystają z aktualnie panującego wzrostu gospodarczego i tracą płynność finansową.

Główną przyczyną niewypłacalności polskich firm jest brak dopasowania modelu działalności do aktualnych trendów rynkowych. W trzecim kwartale 2018 roku, według oficjalnych źródeł Monitorów Sądowych i Gospodarczych, opublikowano 723 przypadki niewypłacalności. To wzrost aż o 7 % w porównaniu do trzeciego kwartału w 2017 roku.

Nie jest zaskoczeniem, że firmy mają problemy z regulowaniem swoich bieżących zobowiązań wobec dostawców. Nie należy spodziewać się zmiany trendu i spadku liczby bankructw w nadchodzącym 2019 roku.

W sytuacji nadzwyczajnego wzrostu gospodarczego w 2018 roku mamy do czynienia z największym wzrostem liczby bankructw wśród polskich firm. Niestety wzrost PKB i zwiększonej konsumpcji nie miał pozytywnego wpływu na wyniki finansowe przedsiębiorstw w Polsce.

W sektorze MŚP problemy jakie wymieniają przedsiębiorcy to:

- bardzo duża konkurencja na rynku,

- zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje rozwoju firm,

- oraz niepewne i krótkotrwałe źródła finansowania.

Oczywiście są też takie firmy, które korzystają na obecnych trendach wzrostu. W bardzo przemyślany sposób opracowały one strategię rozwoju, korzystając z odpowiedniego źródła finansowania, oraz weryfikowania swoich klientów.

Takie rozwiązania otrzymali nawiązując współpracę z inviPay. Uwalnianie pieniędzy ze swoich długoterminowych faktur to nie jedyny plus podpisania umowy z inviPay. Darmowy weryfikator kontrahentów pozwala na nawiązywanie współpracy tylko z rzetelnymi przedsiębiorcami.

A co z nowymi klientami, których nie jesteśmy pewni?

inviPay udostępnia swoim klientom również faktoring bez regresu. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość ubezpieczenia swoich faktur na wypadek niespłacenia ich przez kontrahenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwoju i dalszym prowadzeniu firmy, bez martwienia się o pieniądze i płatności.

A czy Ty korzystasz już z faktoringu inviPay? Zadzwoń i rozpocznij współpracę 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość