5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i być może pozwoli na rozwój firmy. Gdy jednak okazuje się, że przedsiębiorca zamiast mniej pracy ma jej tyle samo lub wręcz jeszcze więcej pojawia się pytania – gdzie pojawił się błąd?

Wszystkie wpisy

Z życia wzięte - „U Was mi się podoba!”

A nam się podoba, gdy ktoś tak o nas mówi. Oto kolejna rozmowa z naszym klientem, dla którego jesteśmy po prostu codziennym partnerem w prowadzeniu firmy.

  1. Korzysta Pan z systemu inviPay.com regularnie?

Norbert Steciuk (GABEX): Zaglądam tam prawie codziennie, non stop. Wrzucam faktury i potem decyduję, czy i ile potrzebuję gotówki i przesuwam do wypłaty, jeśli trzeba, czasem nawet w sobotę i niedzielę. I mam gotówkę na drugi dzień lub następny. Ja codziennie wystawiam faktury, codziennie patrzę, co się dzieje w płatnościach, widzę wszystkie transakcje. Sam wszystkie przelewy robię, sam to kontroluję, mam tylko księgową, która robi miesięczne rozliczenia.
Jak sobie pomyślę, że na przykład wystawiam fakturę na 5000 PLN i miałbym czekać na gotówkę 60 dni to ja chętnie zapłacę tę stówę, aby mieć kasę wcześniej, bo ona w transporcie zawsze jest potrzebna. Prowizja jest ok. Każdy z nas zarabia i ja to rozumiem. A pięć tysięcy to jest akurat koszt holowania auta z Francji do Polski. Wiem, bo wczoraj właśnie tyle musiałem wyłożyć.
  1. Jak długo istnieje pańska firma?

NS(G): Dwa i pół roku i mogę powiedzieć, że naprawdę od roku odczuwam różnicę. Rozliczam przez inviPay  faktury w złotówkach i w Euro. Gdybym wcześniej Was znał to bym od początku korzystał. Nic nie wiedziałem! A to jest duża pomoc w prowadzeniu firmy transportowej. O faktoringu przecież nawet nie słyszałem… Zresztą do dziś nie znam żadnej innej firmy takiej, jak Wasza i powiem więcej: w ogóle nie jestem zainteresowany, by je poznać. U Was mi się podoba!

  1. Od kiedy Pan korzysta z systemu inviPay.com?

NS(G): Prawie rok. Zarejestrowałem się w styczniu 2017 roku, zaraz po tym, jak rozmawiałem ze swoim kontrahentem i próbowałem dogadać się z nim na krótszy termin płatności. I wtedy on mi o Was powiedział. Wcześniej nie miałem pojęcia o faktoringu w ogóle. Zresztą ja tego słowa w ogóle nie używam. Ja po prostu korzystam z inviPay.com.

  1. A czy termin „płynność finansowa” jest panu równie obcy, jak „faktoring”?

NS(G): Płynność to ja mam dzięki Wam i to akurat świetnie rozumiem. Płynność jest mi bardzo potrzebna i muszę ja utrzymywać.

  1. Czy miał Pan jakieś problemy na początku ze zrozumieniem, jak działa system czy z samą rejestracją?

NS(G): Nie, żadnych. Co tam miało być skomplikowane? Prosta umowa i tyle. A sama rejestracja i wszystko, co online  było proste i logiczne.

  1. Czy system finansowania faktur inviPay.com pomaga Panu w rozwoju firmy?
NS(G): Oczywiście, że pomaga. Bardzo pomaga! Ja mam też współpracę zagraniczną, też czekam na pieniądze stamtąd, ale dzięki temu, ze mogę sobie część faktur sfinansować u Was, mogę łatwo dotrwać do ich terminów. Mam w sumie  15 aut, część osobowych, część dostawczych: 5 cały czas jeździ po Europie, reszta tutaj po Polsce. Gdyby nie inviPay.com leasingów bym tak łatwo nie spłacał, a w ciągu tego roku kupiłem 3 nowe auta z salonu.
Szczerze powiem, gdyby nie inviPay.com to bym tę firmę transportową zamknął, bo to by się po prostu nie opłacało. A z wami daję radę i to całkiem nieźle.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i ...

Czytaj całość

Stres to nieodłączny element prowadzenia działalności.

Rozpoczęcie prowadzenia działalności jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Z czasem jednak okazuje się, że wiąże się to z nieodłącznym stresem – poz...

Czytaj całość

Co zrobić gdy Twoja firma tonie, bo Twoi kontrahenci Ci nie płacą?

Niestety, powszechnym problemem przedsiębiorców w Polsce jest to, że nie dysponują oni gotówką, w sytuacjach kiedy jej potrzebują. Najczęstszym powode...

Czytaj całość

Wzrost rynku usług transportowych, a wydłużanie okresu regulowania należności

Sektor transportu drogowego w Polsce ma największy potencjał rozwoju w całej Unii Europejskiej. Mimo ogromnej skali działalności, przy dynamicznie roz...

Czytaj całość