Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten trend nie jest ani nowy, ani przypadkowy. Również nie jest on związany z wynikami makroekonomicznymi.

Problemy przedsiębiorstw, które nie mogą sobie poradzić z płynnością finansową nie mają charakteru koniunkturalnego, a strukturalny. Trudno w tej sytuacji oczekiwać zmiany tego trendu, szczególnie, że miesięcznie bankructwo ogłasza więcej niż 100 firm.

Wszystkie wpisy

Z życia wzięte - „U Was mi się podoba!”

A nam się podoba, gdy ktoś tak o nas mówi. Oto kolejna rozmowa z naszym klientem, dla którego jesteśmy po prostu codziennym partnerem w prowadzeniu firmy.

  1. Korzysta Pan z systemu inviPay.com regularnie?

Norbert Steciuk (GABEX): Zaglądam tam prawie codziennie, non stop. Wrzucam faktury i potem decyduję, czy i ile potrzebuję gotówki i przesuwam do wypłaty, jeśli trzeba, czasem nawet w sobotę i niedzielę. I mam gotówkę na drugi dzień lub następny. Ja codziennie wystawiam faktury, codziennie patrzę, co się dzieje w płatnościach, widzę wszystkie transakcje. Sam wszystkie przelewy robię, sam to kontroluję, mam tylko księgową, która robi miesięczne rozliczenia.
Jak sobie pomyślę, że na przykład wystawiam fakturę na 5000 PLN i miałbym czekać na gotówkę 60 dni to ja chętnie zapłacę tę stówę, aby mieć kasę wcześniej, bo ona w transporcie zawsze jest potrzebna. Prowizja jest ok. Każdy z nas zarabia i ja to rozumiem. A pięć tysięcy to jest akurat koszt holowania auta z Francji do Polski. Wiem, bo wczoraj właśnie tyle musiałem wyłożyć.
  1. Jak długo istnieje pańska firma?

NS(G): Dwa i pół roku i mogę powiedzieć, że naprawdę od roku odczuwam różnicę. Rozliczam przez inviPay  faktury w złotówkach i w Euro. Gdybym wcześniej Was znał to bym od początku korzystał. Nic nie wiedziałem! A to jest duża pomoc w prowadzeniu firmy transportowej. O faktoringu przecież nawet nie słyszałem… Zresztą do dziś nie znam żadnej innej firmy takiej, jak Wasza i powiem więcej: w ogóle nie jestem zainteresowany, by je poznać. U Was mi się podoba!

  1. Od kiedy Pan korzysta z systemu inviPay.com?

NS(G): Prawie rok. Zarejestrowałem się w styczniu 2017 roku, zaraz po tym, jak rozmawiałem ze swoim kontrahentem i próbowałem dogadać się z nim na krótszy termin płatności. I wtedy on mi o Was powiedział. Wcześniej nie miałem pojęcia o faktoringu w ogóle. Zresztą ja tego słowa w ogóle nie używam. Ja po prostu korzystam z inviPay.com.

  1. A czy termin „płynność finansowa” jest panu równie obcy, jak „faktoring”?

NS(G): Płynność to ja mam dzięki Wam i to akurat świetnie rozumiem. Płynność jest mi bardzo potrzebna i muszę ja utrzymywać.

  1. Czy miał Pan jakieś problemy na początku ze zrozumieniem, jak działa system czy z samą rejestracją?

NS(G): Nie, żadnych. Co tam miało być skomplikowane? Prosta umowa i tyle. A sama rejestracja i wszystko, co online  było proste i logiczne.

  1. Czy system finansowania faktur inviPay.com pomaga Panu w rozwoju firmy?
NS(G): Oczywiście, że pomaga. Bardzo pomaga! Ja mam też współpracę zagraniczną, też czekam na pieniądze stamtąd, ale dzięki temu, ze mogę sobie część faktur sfinansować u Was, mogę łatwo dotrwać do ich terminów. Mam w sumie  15 aut, część osobowych, część dostawczych: 5 cały czas jeździ po Europie, reszta tutaj po Polsce. Gdyby nie inviPay.com leasingów bym tak łatwo nie spłacał, a w ciągu tego roku kupiłem 3 nowe auta z salonu.
Szczerze powiem, gdyby nie inviPay.com to bym tę firmę transportową zamknął, bo to by się po prostu nie opłacało. A z wami daję radę i to całkiem nieźle.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość

Inwestycja w pracowników - skuteczny sposób na rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia pracowników. Nowe osoby w firmie to nowe umiejętności, możliwość lepszego podziału pracy i sza...

Czytaj całość

Jak uniknąć bankructwa?

Ostatnie 18 miesięcy Polskiej gospodarki zasłynęło z rekordowej liczby upadłości firm. Niespełna 650 przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo na przełomie ...

Czytaj całość

Dlaczego klienci rezygnują z usług Twojej firmy

W dobie mediów społecznościowych dzielenie się opinią o firmie stało się jeszcze łatwiejsze. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma ma stronę internetową i...

Czytaj całość