Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Z życia wzięte - „U Was mi się podoba!”

A nam się podoba, gdy ktoś tak o nas mówi. Oto kolejna rozmowa z naszym klientem, dla którego jesteśmy po prostu codziennym partnerem w prowadzeniu firmy.

  1. Korzysta Pan z systemu inviPay.com regularnie?

Norbert Steciuk (GABEX): Zaglądam tam prawie codziennie, non stop. Wrzucam faktury i potem decyduję, czy i ile potrzebuję gotówki i przesuwam do wypłaty, jeśli trzeba, czasem nawet w sobotę i niedzielę. I mam gotówkę na drugi dzień lub następny. Ja codziennie wystawiam faktury, codziennie patrzę, co się dzieje w płatnościach, widzę wszystkie transakcje. Sam wszystkie przelewy robię, sam to kontroluję, mam tylko księgową, która robi miesięczne rozliczenia.
Jak sobie pomyślę, że na przykład wystawiam fakturę na 5000 PLN i miałbym czekać na gotówkę 60 dni to ja chętnie zapłacę tę stówę, aby mieć kasę wcześniej, bo ona w transporcie zawsze jest potrzebna. Prowizja jest ok. Każdy z nas zarabia i ja to rozumiem. A pięć tysięcy to jest akurat koszt holowania auta z Francji do Polski. Wiem, bo wczoraj właśnie tyle musiałem wyłożyć.
  1. Jak długo istnieje pańska firma?

NS(G): Dwa i pół roku i mogę powiedzieć, że naprawdę od roku odczuwam różnicę. Rozliczam przez inviPay  faktury w złotówkach i w Euro. Gdybym wcześniej Was znał to bym od początku korzystał. Nic nie wiedziałem! A to jest duża pomoc w prowadzeniu firmy transportowej. O faktoringu przecież nawet nie słyszałem… Zresztą do dziś nie znam żadnej innej firmy takiej, jak Wasza i powiem więcej: w ogóle nie jestem zainteresowany, by je poznać. U Was mi się podoba!

  1. Od kiedy Pan korzysta z systemu inviPay.com?

NS(G): Prawie rok. Zarejestrowałem się w styczniu 2017 roku, zaraz po tym, jak rozmawiałem ze swoim kontrahentem i próbowałem dogadać się z nim na krótszy termin płatności. I wtedy on mi o Was powiedział. Wcześniej nie miałem pojęcia o faktoringu w ogóle. Zresztą ja tego słowa w ogóle nie używam. Ja po prostu korzystam z inviPay.com.

  1. A czy termin „płynność finansowa” jest panu równie obcy, jak „faktoring”?

NS(G): Płynność to ja mam dzięki Wam i to akurat świetnie rozumiem. Płynność jest mi bardzo potrzebna i muszę ja utrzymywać.

  1. Czy miał Pan jakieś problemy na początku ze zrozumieniem, jak działa system czy z samą rejestracją?

NS(G): Nie, żadnych. Co tam miało być skomplikowane? Prosta umowa i tyle. A sama rejestracja i wszystko, co online  było proste i logiczne.

  1. Czy system finansowania faktur inviPay.com pomaga Panu w rozwoju firmy?
NS(G): Oczywiście, że pomaga. Bardzo pomaga! Ja mam też współpracę zagraniczną, też czekam na pieniądze stamtąd, ale dzięki temu, ze mogę sobie część faktur sfinansować u Was, mogę łatwo dotrwać do ich terminów. Mam w sumie  15 aut, część osobowych, część dostawczych: 5 cały czas jeździ po Europie, reszta tutaj po Polsce. Gdyby nie inviPay.com leasingów bym tak łatwo nie spłacał, a w ciągu tego roku kupiłem 3 nowe auta z salonu.
Szczerze powiem, gdyby nie inviPay.com to bym tę firmę transportową zamknął, bo to by się po prostu nie opłacało. A z wami daję radę i to całkiem nieźle.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość