Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Wzrost popytu na usługi transportowe w I półroczu 2018

Kolejny raz z rzędu Polska może się pochwalić dynamicznym wzrostem sprzedaży usług transportowych. Według Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszych dwóch kwartałach odnotowano znaczące zwiększenie zatrudnienia w tej branży, a przewidywania dotyczące popytu są bardzo obiecujące.

Z raportu GUS możemy wyczytać, że sprzedaż usług w sektorze transportowym wzrosła o 10,4 % w porównaniu do tego okresu w 2017 roku. 

Jak widać na poniższym wykresie najbardziej wzrosła sprzedaż w transporcie samochodowym - 12,9 % w skali roku. Transport kolejowy zanotował wzrost o 5,3% w skali roku. Trzecia grupa - magazynowanie i wspomaganie transportu o 3,8 % w tym samym okresie.

grafika_transport-01

Efektywność transportu samochodowego pod względem zarobków wzrosła od początku 2018 roku aż o 13 %. Transport kolejowy może pochwalić się niewiele niższym wynikiem.

Potencjał przewozowy transportu samochodowego zarobkowego zwiększył się od początku roku o 13 %.” – czytamy w informacji GUS.

Pomimo wielu opinii sugerujących, że zbliża się kryzys w branży transportowej - można “spać spokojnie”. GUS podaje, iż przewidywania dotyczące popytu są optymistyczne, a ogólny klimat koniunktury w tej branży jest oceniany bardzo korzystnie.

Obserwując rynek pracy, odnotowano znaczący wzrost zatrudnienia. Największy wzrost był w działalności naukowej i technicznej 8,6% . Drugie miejsce przypadło branży transportowej 6,6%, a trzecie w budownictwie 5,4%.

Pod znakiem zapytania stoi wprowadzony mechanizm podzielonej płatności. Został on uruchomiony z dniem 1 lipca 2018 roku, a będzie obowiązkowy od 1 stycznia 2019 roku na niektórych branż. Wiele firm próbuje wpłynąć na rząd, ponieważ Split Payment nie tylko uniemożliwi im poprawienie swojej płynności finansowej posiłkując się VATem, ale również doprowadzi wiele małych przedsiębiorstw do bankructwa, ponieważ będą one miały zamrożone swoje środki na rachunku VAT.

InviPay od zawsze powtarza - zapobiegać, a nie leczyć. Przygotuj się już dziś na Split Payment. Zarejestruj się na platformie i w razie potrzeby odbierz wcześniej swoje pieniądze z faktur, które wystawiłeś. Zadzwoń - +48 22 295 11 58 - pomożemy jak zawsze!

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość