Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Strona internetowa – niezbędna wizytówka firmy

Podstawą każdego biznesu jest zdobywanie klientów. Działania, które były atrakcyjne jeszcze kilka lat temu, teraz nie przynoszą rezultatu. Dziś klient pierwsze co robi, to wpisuje nazwę firmy w wyszukiwarkę internetową. To, co znajdzie może być kluczowe dla dalszej współpracy.

Raz stworzona, profesjonalna strona internetowa będzie zdobywać klientów przez całą dobę, przez następne kilka lat. Jednak konieczne jest, aby zawierała niezbędne informacje i spełniała oczekiwania odwiedzających. Stworzenie jej wymaga wiedzy, umiejętności i czasu. Dlatego przed znalezieniem specjalisty, który się tym zajmie, warto się dobrze przygotować.

Od czego zacząć?

Nikt lepiej niż osoba z firmy nie będzie wiedziała, co dotychczas najlepiej działało w biznesie i przyciągało nowych klientów. Istniejąca firma ma już określony sposób komunikacji z klientem, hasła reklamowe, logotypy.

Warto zebrać materiały promocyjne, które dotychczas były stworzone na potrzeby firmy. Nawet gdy na etapie prac okaże się, że elementy wizualne wymagają dopracowania lub zmian, ważne jest, aby klient po wejściu na stronę bez problemu skojarzył ją z dotychczasową komunikacją firmy.

Stworzenie strony internetowej traci sens, jeśli tworzący nie będzie wiedział, co chce nią osiągnąć. Dlatego należy określić cel. Samo podejście „bo konkurencja ma” może doprowadzić do sytuacji, kiedy zamiast osiągnąć korzyści biznesowe, środki przeznaczone na projekt nie przyniosą żadnego zwrotu.

Przykładowe cele strony internetowej:

  • kontakt z biurem obsługi klienta,
  • założenie konta,
  • sprzedaż produktów przez stronę www,
  • pozyskanie zgody na przesyłanie oferty.

Struktura, nawigacja i makieta – warto od ogółu do szczegółu określić elementy na stronie, nawigowanie i połączenia między nimi oraz sposób ich prezentacji. Na tym etapie należy wstępnie zastanowić się nad kontentem strony – czyli tekstami oraz zdjęciami czy ikonografiami zamieszczanymi na stronie. Wystarczy wstępny zarys – każdy z tych elementów będzie dopracowywany na późniejszym etapie prac. A gdy to już wiesz…


…nie bój się oddać pracy w ręce fachowców

Stworzenie strony internetowej, zgodnej z założeniami wymaga nie tylko znajomości branży, ale także umiejętności korzystania z narzędzi, obsługi serwerów, a w niektórych przypadkach tworzenia i modyfikowania kodu strony. Dla przedsiębiorcy, który prowadzi działalność gospodarczą jest to wiele godzin nauki, których efekty mogą być nadal niezadowalające. Dodatkowo traci przez to czas, który mógłby przeznaczyć na realizowanie zleceń. Dlatego, choć koszt profesjonalnego stworzenia strony internetowej może początkowo odstraszać, warto rozważyć za i przeciw.

Obawa związana z brakiem bieżącej płynności finansowej nie zachęca do ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poradzić sobie z płynnością finansową firmy i znaleźć środki na zainwestowanie w stworzenie profesjonalnej strony internetowej, zapoznaj się z naszą ofertą.


Spożytkuj porady fachowców

Skorzystanie z usług osoby specjalizującej się w tworzeniu stron internetowych pozwoli także uniknąć tzw. klątwy wiedzy – to, co dla osób pracujących w branży jest oczywiste dla klienta nie zawsze będzie tak zrozumiałe. Osoby z doświadczeniem powinny zająć się nie tylko samą stroną techniczną projektu, ale także doradzić rozwiązania związane ze sposobem przeglądania strony przez użytkownika.

Dobrze stworzona strona internetowa firmy to jej najlepsza wizytówka, która może spełnić najważniejsze zadanie - skutecznie zbudować zaufanie klienta. A zaufanie jest podstawą każdej transakcji. 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość