Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Stres to nieodłączny element prowadzenia działalności.

Rozpoczęcie prowadzenia działalności jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Z czasem jednak okazuje się, że wiąże się to z nieodłącznym stresem – pozyskiwaniem klientów, staraniami o zachowanie płynności finansowej czy walką z biurokracją.

Pierwsze oznaki stresu pojawiają się niepostrzeżenie - przejmujemy się, obawiamy, denerwujemy, aż w końcu pozwalamy, by zawładnął każdym aspektem naszej codzienności. Czy stres to nieodłączny element prowadzenia działalności?

Dla przedsiębiorcy nieustająca walka o klienta i przyszłość firmy są wpisane w codzienne życie. Pojawia się poczucie, że inne, konkurencyjne firmy rozwijają się szybciej, mają więcej klientów, niepewność jutra zaczyna dominować także w życiu prywatnym. Zamiast szukać rozwiązań, negatywne emocje biorą górę i sprawiają, że marzenie o własnej firmie przeradza się w koszmar.

Pojawiają się emocje…

Własna firma dla wielu osób jest rozwiązaniem dla złych doświadczeń w dotychczasowej pracy. Zamiast codziennie zmagać się z szefem i narzuconymi z góry zadaniami zaczyna się realizacja własnych pomysłów i „bycia swoim szefem”.

Z czasem okazuje się jednak, że korzyści przysłaniane są przez przymus realizowania wszystkich zadań – również tych czasochłonnych, które wydają się bezsensowne. Pojawia się poczucie rozgoryczenia, które przysłania radość z realizowania projektów.

Jakie uczucia powinny zapalić lampkę ostrzegawczą?
  • ciągły niepokój o przyszłość firmy,
  • niskie poczucie własnej wartości,
  • wrażenie, że jesteśmy bezwartościowi,
  • poczucie zagrożenia i braku stabilizacji,
  • uczucie, że ciągle robimy coś źle,
  • obawa, że konkurencja przejmie klientów.
…i trwają

Niepokój powinna wzbudzić sytuacja, kiedy negatywne emocje nie znikają pomimo małych i większych sukcesów firmy. Stres potrafi destrukcyjnie działać na całe życie. Im dłużej trwa, tym bardziej się nasila. Dla przedsiębiorcy przytłoczenie otaczającą rzeczywistością, nerwowe reakcje czy poczucie osamotnienia może doprowadzić do stopniowej utraty klientów i pogorszenia wyników firmy.

Długotrwały stres niszczy organizm. W pierwszej kolejności pojawiają się bóle głowy, nudności, bóle w klatce piersiowej, kłopoty ze snem. Zmienia się też zachowanie - osoba przeciążona negatywnymi emocjami zaczyna szukać ich ujścia. Ma problemy z wykonywaniem swoich obowiązków, brakuje jej motywacji do rozwoju firmy, ma problemy z agresywnym zachowaniem.

Potrzebna pomoc!

Kiedy widzisz u siebie, że Twoje emocje zaczynają przejmować Twoje życie, to najwyższy czas, by szukać pomocy. W pierwszym etapie zastanów się, z czego wynika stres i czy masz możliwość, aby go zniwelować. Poszukaj rozwiązań, które ułatwią prowadzenie działalności.

Monitorowanie czy klient zapłaci na czas, czekanie na uregulowanie faktur długoterminowych, przelewy bankowe za faktury kosztowe – to działania, które są niezbędnym elementem prowadzenia działalności, spędzając przedsiębiorcom sen z powiek, a których możesz uniknąć korzystając z usług inviPay.

Dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie i oszczędzić Ci codziennego stresu. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń +48 22 295 11 58.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość