Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Stale wpływające zamówienia utwierdzają w przekonaniu, że przedsiębiorstwo jest w dobrej sytuacji. Jednak to pozornie dobre prosperowanie może być zaburzone w związku z długimi terminami płatności oferowanymi kontrahentom.

Biznes rozwija się znacznie wolniej niż mógłby, gdyż problem stanowi nie pozyskanie klientów, ale czas oczekiwania na zapłaty za towar czy usługę. Firma bazuje głównie na utrzymaniu stałych klientów, bo pozyskiwanie nowych wiąże się z kosztami – a priorytetem jest opłacenie stałych zobowiązań.

Do zaplanowania działań marketingowych konieczne jest ustalenie harmonogramu i budżetu działań. Tylko jak ustalić harmonogram, kiedy firma wystawia faktury długoterminowe, które nierzadko są opłacane sporo po terminie?

Wpłaty z odroczonym terminem powodują, że nawet na najlepszym zleceniu firma realnie uzyska dochód dopiero trzy miesiące później! Szczególnie dotkliwe jest to dla firm, których działalność jest powiązana z sezonowością.

Pomimo dużych obrotów, firma działająca sezonowo nie może korzystać z tych pieniędzy. W najgorętszym okresie, kiedy miałaby możliwość zainwestować w nowe zlecenia, skorzystać z innowacji, które pozwoliłyby jej zdobyć przewagę nad konkurencją. Ostatecznie prowadzenie biznesu staje się nieustannym czekaniem i złudną nadzieją, że klienci jednak będą opłacać faktury przed wyznaczonym terminem.

Przedsiębiorco jeśli chcesz się rozwijać,  rozważ wprowadzenie faktoringu do swojej działalności.

Wbrew pojawiającym się opiniom faktoring jest kierowany nie tylko do firm, które mają problemy z płynnością finansową. Dla przedsiębiorców stanowi rozwiązanie korzystniejsze niż kredyty.

Należy jednak podkreślić, że wiele firm korzystających z faktoringu ma stabilną sytuację finansową i decydują się korzystać z usługi, aby móc się rozwijać. Gdyż uzyskując wcześniej pieniądze ze sprzedaży, można je zainwestować w kolejne zlecenie.

Expert inviPay:

Wielu naszych klientów rozpoczyna korzystanie z faktoringu, aby skuteczniej rozwijać swoją firmę i pozyskiwać w szybki i wygodny sposób fundusze na pozyskanie nowych klientów. Często dzięki współpracy z nami mogą pozwolić sobie na poszerzenie obszarów swojej działalności, na którą wcześniej się nie decydowali w obawie przed naruszeniem rezerw finansowych, które zapewniały im płynność finansową.

Dla przedsiębiorców znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystać z faktoringu, kiedy widzą realną korzyść z szybszego otrzymania należności z faktur długoterminowych.

W inviPay przedsiębiorca nie płaci stałego abonamentu - dzięki temu ponosi koszt usługi tylko wtedy, gdy z niej korzysta. W ten sposób nie traci na fakturach długoterminowych – gdyż nieznaczna opłata za usługę jest dużo korzystniejsza niż przegapienie okazji na rozwój swojej firmy, wynikające z czekania na opłacenie faktury przez klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzystania z faktoringu? Zadzwoń: +48 22 295 11 58 lub napisz: biuro@invipay.com
Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość