Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Porównywanie się z konkurencją może zrujnować Twoją firmę

Monitorowanie działań konkurencji jest wpisane w działania każdego przedsiębiorcy. Jednak zależnie od podejścia może motywować, ale także budzić poczucie porażki i blokować dalszy rozwój. Gdzie przebiega granica i na co uważać, aby nie zniweczyć potencjału firmy?

W dobie mediów społecznościowych jesteśmy przyzwyczajeni do przedstawiania wyidealizowanego obrazu życia. Należy pamiętać, że podobnie działa budowanie wizerunku marki w internecie.

Przedstawianie ciekawych projektów i realizacji, chwalenie się klientami i sukcesami biznesowymi jest najlepszą reklamą firmy. Widząc kolejne sukcesy konkurencji, zaangażowanie użytkowników mediów społecznościowych w komentowanie i wychwalanie ich działań budzi zazdrość, ale także demotywuje, kiedy dochodzi do porównania firm.

Marketing z czasem procentuje

Nie sposób porównywać kont w serwisach społecznościowych prowadzonych od dawna ze świeżo powstałymi. Do ich prowadzenia potrzebna jest marketingowa wiedza. Ale też nie istnieją uniwersalne zasady, które w każdym przypadku zapewnią sukces.

Chcąc zbudować zaangażowaną społeczność należy testować upodobania swoich klientów, do czego potrzebny jest czas. Nie bez znaczenia jest budżet, który przeznaczy się na promocję.

Nie trać czasu

Media społecznościowe są ciekawym narzędziem, a odpowiednio wykorzystane mogą przynieść wymierne korzyści biznesowe. Dlatego zamiast bezsensownie podglądać działania konkurencji, narzuć sobie pewne zasady.

Wyznacz czas, który poświęcisz na prasówkę – czytanie serwisów branżowych, a następnie monitorowanie działań konkurencji. W ten sposób dowiesz się o nowinkach w branży i sprawdzisz, czy konkurencja już je wdrożyła w swojej firmie.

Specjalista inviPay

Zauważamy, że wiele firm, zamiast skupić się na rozwoju własnej firmy, wprowadzają działania, które stosowane są u konkurencji. Doprowadza to do sytuacji, kiedy przedsiębiorcy decydują się na rozwiązania, które niepotrzebnie narażają ich na koszty. Dlatego naszym priorytetem jest wysłuchanie klienta i indywidualne podejście, aby przedsiębiorcy korzystali z usług dopasowanych do ich realnych potrzeb.

Skup się na zaletach

W każdym biznesie zdarzają się lepsze i gorsze momenty. Dlatego przedstawiaj w swoich działaniach pozytywne aspekty i nie przejmuj bezkrytycznie wszystkich działań konkurencji. Najlepiej znasz swoich klientów dlatego ślepe podążanie ścieżką „bo inni mają” może być stratą zarówno czasu jak i pieniędzy.

Inwestuj w rozwój

Dlatego zamiast bez końca przejmować się konkurencją skup się na swojej firmie i inwestuj w jej rozwój. Szukaj rozwiązań, które będą skrojone na miarę Twoich potrzeb, które pozwolą wyprzedzić konkurencję zamiast kopiować ich rozwiązania.

Wiemy, że płynność finansowa jest niezwykle ważna w prowadzeniu każdego biznesu – dlatego skontaktuj się z nami, aby przekonać się jak proste i szybkie jest skorzystanie z faktoringu - 22 295 11 58, biuro@invipay.com

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość