Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Polskie firmy transportowe liderem na rynku Europejskim.

Żadna inna branża z Polski nie może się pochwalić podobnymi osiągnięciami, co branża transportowa. Polscy przewoźnicy są niedoścignionym liderem na rynku Europejskim.

Wśród 28 krajów Unii Europejskiej Polska lokuje się na pozycji lidera. Wielkość ładunków, które zostały przewiezione samochodami z naszego kraju stanowiła 17,5% w ogólnych przewozach UE.

Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy, a zaraz za nimi Hiszpanie. W przewozach międzynarodowych polscy przewoźnicy mieli prawie dwukrotnie większy udział (30,7%), również plasując się na pierwszym miejscu.

Ładunki, jakie są najczęściej przewożone pochodzą z branży odzieżowej i spożywczej. W 2017 roku odnotowano wzrost w przewozach produktów odzieżowych o ponad 30 %, a spożywczych o 26,8%.

Kilkunastoprocentowe wzrosty przewozów zanotowano również w branży meblarskiej, leśnej, rybołówstwie i rybactwie, oraz przemyśle produktów rafinacji ropy naftowej.

Stawki za przewożone ładunki, jakie oferują zagraniczne firmy są zdecydowanie wyższe, od tych, które można zarobić na terenie Polski. Niestety odroczone terminy płatności są bolączką nie tylko w naszym kraju.

Wychodząc naprzeciw klientom i ich ogromnym zapotrzebowaniem na finansowanie stworzyliśmy rozwiązanie, które pomoże w jeszcze większym rozwoju polskich firm transportowych, oraz dalszej ekspansji w pozostałych krajach starego kontynentu.

inviPay, jako lider mikrofaktoringu w Polsce, umożliwia finansowanie faktur, których płatnikiem są firmy z Unii Europejskiej. W oparciu o analizę finansową Euler Hermes możemy ustalić poziom finansowania takiej firmy, jak również ocenić ryzyko.

W przypadku współpracy z firmami z UE wskazane jest rozliczanie swoich faktur globalnie. Najlepiej podpisując umowę trójstronną pomiędzy kontrahentem, płatnikiem a inviPay.

Gwarantuje to zapewnienie ciągłej płynności finansowej, oraz buduje silną, stabilną relację między firmami.

Nasz zespół obsługi klienta komunikuje się w wielu językach i potwierdzenie zasadności faktury w języku niemieckim, czeskim, angielskim, francuskim czy hiszpańskim nie stanowi żadnego problemu.

A czy Twoja firma współpracuje z kontrahentami z UE i boryka się z problemami płynności finansowej? Jeżeli tak,  możemy rozwiązać ten problem zadzwoń +48 22 295 11 58 i nawiąż współpracę z liderem mikro-faktoringu na rynku polskim!

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość