Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Polskie firmy transportowe liderem na rynku Europejskim.

Żadna inna branża z Polski nie może się pochwalić podobnymi osiągnięciami, co branża transportowa. Polscy przewoźnicy są niedoścignionym liderem na rynku Europejskim.

Wśród 28 krajów Unii Europejskiej Polska lokuje się na pozycji lidera. Wielkość ładunków, które zostały przewiezione samochodami z naszego kraju stanowiła 17,5% w ogólnych przewozach UE.

Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy, a zaraz za nimi Hiszpanie. W przewozach międzynarodowych polscy przewoźnicy mieli prawie dwukrotnie większy udział (30,7%), również plasując się na pierwszym miejscu.

Ładunki, jakie są najczęściej przewożone pochodzą z branży odzieżowej i spożywczej. W 2017 roku odnotowano wzrost w przewozach produktów odzieżowych o ponad 30 %, a spożywczych o 26,8%.

Kilkunastoprocentowe wzrosty przewozów zanotowano również w branży meblarskiej, leśnej, rybołówstwie i rybactwie, oraz przemyśle produktów rafinacji ropy naftowej.

Stawki za przewożone ładunki, jakie oferują zagraniczne firmy są zdecydowanie wyższe, od tych, które można zarobić na terenie Polski. Niestety odroczone terminy płatności są bolączką nie tylko w naszym kraju.

Wychodząc naprzeciw klientom i ich ogromnym zapotrzebowaniem na finansowanie stworzyliśmy rozwiązanie, które pomoże w jeszcze większym rozwoju polskich firm transportowych, oraz dalszej ekspansji w pozostałych krajach starego kontynentu.

inviPay, jako lider mikrofaktoringu w Polsce, umożliwia finansowanie faktur, których płatnikiem są firmy z Unii Europejskiej. W oparciu o analizę finansową Euler Hermes możemy ustalić poziom finansowania takiej firmy, jak również ocenić ryzyko.

W przypadku współpracy z firmami z UE wskazane jest rozliczanie swoich faktur globalnie. Najlepiej podpisując umowę trójstronną pomiędzy kontrahentem, płatnikiem a inviPay.

Gwarantuje to zapewnienie ciągłej płynności finansowej, oraz buduje silną, stabilną relację między firmami.

Nasz zespół obsługi klienta komunikuje się w wielu językach i potwierdzenie zasadności faktury w języku niemieckim, czeskim, angielskim, francuskim czy hiszpańskim nie stanowi żadnego problemu.

A czy Twoja firma współpracuje z kontrahentami z UE i boryka się z problemami płynności finansowej? Jeżeli tak,  możemy rozwiązać ten problem zadzwoń +48 22 295 11 58 i nawiąż współpracę z liderem mikro-faktoringu na rynku polskim!

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość