Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania kapitału nie tylko firm budowlanych, ale również całego szeregu firm współpracujących.

Wszystkie wpisy

Outsourcing w środowisku IT

Outsourcing w środowisku IT to jeden ze sposobów pozyskania najwyższej jakości profesjonalistów do pracy nad projektami w firmie. Obecnie to oni dyktują warunki zatrudnienia, oraz oczekują wysokiej zapłaty za swoje usługi w najkrótszym terminie. Agencje outsource’ujące stoją przed dużym wyzwaniem pozyskania kompetentnych pracowników, jak również zapewnienia sobie płynności finansowej.

Zastosowanie outsourcingu pomaga firmie we właściwym kształtowaniu struktury kosztów. Jest on stosowany nie tylko względem specjalistów niższego szczebla, ale również w odniesieniu do wysokiej klasy profesjonalistów, oraz wyższej kadry menedżerskiej.

Firmy korzystają z tego rozwiązania najczęściej, gdy pojawia się zapotrzebowanie na:

  • wykonanie jednorazowego zadania,
  • zastępowanie nieobecnych pracowników,
  • wykonanie zadań wymagających posiadania odpowiednich uprawnień.,

Największe wyzwania stoją jednak przed firmami outsourcingowymi. Głównym problemem są ogromne koszty, jakie ponoszą przy delegowaniu pracowników. Z jednej strony bowiem podpisują długoterminowe umowy z klientami, którzy oczekują odroczonych dziennych terminów płatności, z drugiej natomiast mają zagwarantować comiesięczne wynagrodzenie swoim pracownikom. W ten sposób tworzą się zatory płatnicze. Pracownik oczekuje płatności co miesiąc, tymczasem pieniądze od klienta trafiają na konto firmy (w zależności od kontraktu) po 60 dniach od wystawienia faktury.

Biorąc pod uwagę specyfikę zwyczajów płatniczych polskich przedsiębiorców, zaobserwować można tendencję do tego, że firma outsourcująca zanim otrzyma należną płatność za pierwszą fakturę, wypłaci 2-3 pensje delegowanym pracownikom.

Pan Marek po 10 latach pracy w korporacji otworzył własną firmę. Zaczął otrzymywać rekomendacje od swoich klientów, a do jego firmy skierowanych zostało kilka ofert współpracy. Pan Marek miał świadomość, że tylko zewnętrzne finansowanie umożliwi mu podpisanie jakiegokolwiek kontraktu.Nie chciał korzystać z kredytu obrotowego, który stanowi zobowiązanie do długoterminowej umowy. Obliczył, że po 5 miesiącach będzie w stanie sam finansować swoją działalność. W internecie znalazł porównywarkę firm faktoringowych. Po wprowadzeniu kilku danych zdecydował się na jedną firmę. Najniższe oprocentowanie i wysoki limit sprzedażowy, jaki otrzymał w inviPay, pomogły w podjęciu decyzji.Wszystkie formalności zrealizował w 15 minut. Pan Marek uprzedził swoich klientów, że będzie korzystał z zewnętrznego finansowania. Dzięki temu szybciej otrzymał pieniądze, aby mógł zapłacić swoim pracownikom.

Po 5 miesiącach Pan Marek stwierdził, że jego płynność finansowa jest wystarczająca na tyle, że nie ma potrzeby korzystania z faktoringu. Doszedł jednak do pewnego wniosku. Jeżeli prowizja jaką płaci nie jest mocno odczuwalna, to może warto byłoby poszerzyć działalność? Pan Marek podpisał z klientami, umowy trójstronne, które ułatwiają realizację płatności. Nawiązał również współpracę z mniejszymi firmami konkurencyjnymi, które dzięki finansowaniu w inviPay mogły pozwolić sobie na zatrudnienie większej liczby pracowników. Pan Marek dzięki polecaniu usług InviPay swoim kontrahentom, tym samym obniżył koszty swojego faktoringu.

 

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania...

Czytaj całość

Jak wypromować firmę w social media?

Technologie towarzyszą nam w codziennym życiu. Dlatego nie dziwi fakt, że obecność w mediach społecznościowych staje się koniecznością dla każdej firm...

Czytaj całość

Co zrobić gdy konkurencja zaniża ceny?

Wskaźniki sprzedaży niebezpiecznie spadają. Klienci odchodzą do konkurencji. Powód? Niższe ceny w innych firmach. W walce o utrzymanie dotychczasowego...

Czytaj całość

Omega Code partnerem technologicznym inviPay

Miło nam poinformować o nawiązaniu od 1 lipca br. bardzo ważnego dla nas partnerstwa technologicznego z firmą Omega Code - profesjonalnym dostawcą usł...

Czytaj całość