Jest szansa na ograniczenie zatorów płatniczych

19.09.2018 r. został opublikowany projekt ustawy, w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa z pewnością ucieszy przedsiębiorców z branży MŚP. Celem jest zdyscyplinowanie dłużników do regulowania płatności w terminie, oraz skrócenie terminów zapłaty. Projekt jest konsultowany, a według założeń w listopadzie ma trafić do Sejmu.

Wszystkie wpisy

Opowiedz historię swoich klientów i sprzedawaj więcej

Storytelling – pojęcie pojawiające się coraz częściej w poradnikach prowadzenia biznesu. Choć z pozoru wydaje się być skomplikowane i przeznaczone dla dużych marek, to właśnie dla małych i średnich przedsiębiorstw może okazać się niezwykle cennym wsparciem działań sprzedażowych.

Czym jest storytelling?

Niewykorzystywanie potencjału historii w prowadzeniu biznesu często wynika z niezrozumienia, czym jest storytelling. Tymczasem jego wykorzystanie jest widoczne nie tylko w przypadku największych firm.

Przykładem świadczącym, że jest to działanie dla każdego jest chociażby aukcja internetowa z pierścionkiem zaręczynowym, który osiąga cenę znacznie wyższą niż jego realna wartość.

Sukces wynikał z załączonego do aukcji opisu, który przedstawiał historię przedmiotu – zerwane zaręczyny w nieprzyjemny dla sprzedającego sposób. Takich przykładów w internecie jest wiele. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że działania prowadzone przez osobę prywatną mogą stanowić inspiracje dla firm.

Za każdą firmą stoi historia

Podstawową historią, którą może opowiedzieć każda firma jest historia jej powstania. To okazja do przekazania, jakie ideały przyświecają firmie, pokazanie, że osoby ją tworzące nie są bezosobowe, ale łączy je wspólna pasja.

Wiele osób może zniechęcić się na tym etapie - mówienie o sobie sprawia wielu osobom trudności, może więc odstraszać i zniechęcić. W takich przypadkach, zamiast mówić o sobie, warto przedstawić historię produktu.

Wtedy wystarczy na przykładach klientów opowiedzieć, kiedy zetknęli się z nim zetknęli, w jaki sposób użytkowali, a przede wszystkim jak zmienił ich życie.

Radzenie sobie z problemami - na przykładzie InviPay

Prowadzenie biznesu to nie tylko pozytywne momenty. Pojawiają się kryzysy, brak płynności finansowej, zatory płatnicze. W inviPay pomagamy, aby wyjść z takich problemów i dajemy możliwość przedsiębiorcom do opowiedzenia historii o tym jak wyszli z kłopotów finansowych i odzyskali płynność.

Jedną z takich historii możesz przeczytać tutaj.

Faktoring to metoda, o której można opowiedzieć swoim kontrahentom bez obawy o pogorszenie relacji z odbiorcami. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń 22 295 11 58.

Dlaczego to działa?

Historia może być wykorzystana także podczas prezentacji oferty, spotkania z klientem, czy treści zamieszczanych na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.

Kiedy przedstawiamy suche fakty i informacje, mózg skupia się na rozumieniu treści.Gdy jednak słyszymy historię, nasz mózg zachowuje się tak, jakby przeżywał opowiadaną historię. Odczuwamy ekscytacje i z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.

Im większą wprawę w opowiadaniu historii zyskujemy, tym więcej jej możliwych zastosowań widzimy.

Jak zacząć?

Duże znaczenie w tworzeniu historii ma praktyka. Jednak każda z historii powinna zawierać określone elementy, które stanowią o jej sukcesie. Podstawą opowiadania jest przedstawienie sytuacji, bohatera.

Następnie należy przedstawić komplikacje, z którą bohater się zmaga. Momentem przełomowym dla niego w opowieści może być na przykład pierwsze spotkanie z firmą, poznanie jej oferty. Natomiast zakończenie powinno zawierać przedstawienie rozwiązania historii.

Na początku może wydawać się to trudne i skomplikowane, lecz stworzenie kilku dopracowanych historii związanych z firmą może zmienić całkowicie zmienić odbiór firmy przez klientów i kontrahentów.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Jest szansa na ograniczenie zatorów płatniczych

19.09.2018 r. został opublikowany projekt ustawy, w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa z pewnością ucieszy przedsiębiorców z branży MŚP. Ce...

Czytaj całość

Zakaz cesji nie musi być przeszkodą dla skorzystania z faktoringu

Zwyczaj wprowadzania do umów handlowych zakazu cesji to utrapienie dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy zostają pozbawieni możliwości finansowania taki...

Czytaj całość

Porównywanie się z konkurencją może zrujnować Twoją firmę

Monitorowanie działań konkurencji jest wpisane w działania każdego przedsiębiorcy. Jednak zależnie od podejścia może motywować, ale także budzić poczu...

Czytaj całość

Opowiedz historię swoich klientów i sprzedawaj więcej

Storytelling – pojęcie pojawiające się coraz częściej w poradnikach prowadzenia biznesu. Choć z pozoru wydaje się być skomplikowane i przeznaczone dla...

Czytaj całość