Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten trend nie jest ani nowy, ani przypadkowy. Również nie jest on związany z wynikami makroekonomicznymi.

Problemy przedsiębiorstw, które nie mogą sobie poradzić z płynnością finansową nie mają charakteru koniunkturalnego, a strukturalny. Trudno w tej sytuacji oczekiwać zmiany tego trendu, szczególnie, że miesięcznie bankructwo ogłasza więcej niż 100 firm.

Wszystkie wpisy

Nie wierz w mity – korzystaj z faktoringu skrojonego na miarę Twoich potrzeb

Choć na temat faktoringu powstało już wiele publikacji, nadal sporo przedsiębiorców obawia się korzystać z tej usługi, opierając swoją wiedzę na krążących mitach. Tymczasem faktoring może być rozwiązaniem na problemy z płynnością finansową dla wielu firm.

Faktoring to usługa polegająca na szybkim odzyskaniu gotówki zamrożonej w fakturach o odroczonym terminie płatności (30, 60, 90 i 120 dni) z pomocą firmy oferującej usługę faktoringu (faktora). To narzędzie, które pozwala na uzyskanie płynności finansowej bez czekania na przelew od kontrahenta. Choć popularność faktoringu wśród przedsiębiorców rośnie, nadal wiele firm ma opory przed jego wykorzystaniem w bieżącej działalności. Dlatego firma inviPay, dostawca faktoringu dla małych i średnich firm, rozwiewa mity, z którymi najczęściej spotyka się w swojej codziennej pracy.

Faktoring jest tylko dla niektórych branż

Płynność finansowa jest ważna dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na jego wielkość, czas działania czy branżę. Dlatego warto szukać oferty dopasowanej do potrzeb i najkorzystniejszej dla działalności firmy.

Ekspert inviPay:

Przykładamy dużą wagę do jakości usług, między innymi poprzez telefoniczną obsługę klienta. Do dyspozycji przedsiębiorców jest grono ekspertów, którzy wyjaśnią zasady korzystania, ale przede wszystkim rozwieją wątpliwości, odpowiedzą na pytania oraz dopasują najlepsze rozwiązanie dla konkretnej firmy.

MIT: Lepiej wziąć kredyt niż korzystać z faktoringu 

Panuje mylne przekonanie, że wzięcie kredytu jest tańsze, niż skorzystanie z faktoringu. Jednak faktoring jest nie tylko korzystniejszy finansowo, ale także znacznie łatwiejszy i szybszy niż zaciągnięcie kredytu. Nie odciąża on zdolności kredytowej, a także nie wymaga długiego czekania na decyzje. Ponadto mniejsze przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność od stosunkowo krótkiego czasu, często nie mają zdolności kredytowej i nie otrzymają kredytu, ale mogą natomiast korzystać z usług faktoringowych.

MIT: Usługa opłaca się tylko dla dużych przedsiębiorców

Małe i średnie przedsiębiorstwa nie tylko mogą korzystać z usług faktoringu, ale także, jak pokazuje inviPay, są oferty dopasowane właśnie dla nich. To właśnie dla mniejszych przedsiębiorstw, nawet jedna faktura może mieć znaczący wpływ na płynność finansową. InviPay umożliwia firmom, których działalność wiąże się z wystawianiem faktur z odroczonym terminem płatności, na szybkie uzyskanie gotówki, która jest konieczna do wykonywania następnych zleceń, opłacania należności lub inwestowania w rozwój.

MIT: Faktoring to windykacja

To jeden z najczęściej pojawiających się mitów. Tymczasem są to dwa, zupełnie różne narzędzia finansowe. Windykacja dotyczy należności przeterminowanych, a faktoring dotyczy faktur, których termin jeszcze nie upłynął. Przedsiębiorcy decydują się skorzystać z usług inviPay, nie ze względu na problemy z otrzymaniem zapłaty, ale ze względu na to, że musieliby długo czekać na termin zapłaty od kontrahenta. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do windykacji, w faktoringu faktor nie wpływa na relacje swojego klienta z kontrahentem, a uzyskana płynność finansowa wzmacnia wizerunek solidnej, wiarygodnej firmy.

MIT: Proces otrzymania gotówki jest skomplikowany i czasochłonny 

Przedsiębiorca, szczególnie prowadzący małą lub średnią firmę musi zajmować się wieloma kwestiami. Szanując jego czas, firma inviPay maksymalnie uprościła proces – wystarczą zaledwie trzy kliknięcia, aby przekazać fakturę. Cała reszta leży już po stronie usługodawcy, a gotówka pojawia się na koncie już następnego dnia. Dodatkowo nie ma stałego abonamentu, dlatego gdy przedsiębiorca nie korzysta – nie płaci.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość

Inwestycja w pracowników - skuteczny sposób na rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia pracowników. Nowe osoby w firmie to nowe umiejętności, możliwość lepszego podziału pracy i sza...

Czytaj całość

Jak uniknąć bankructwa?

Ostatnie 18 miesięcy Polskiej gospodarki zasłynęło z rekordowej liczby upadłości firm. Niespełna 650 przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo na przełomie ...

Czytaj całość

Dlaczego klienci rezygnują z usług Twojej firmy

W dobie mediów społecznościowych dzielenie się opinią o firmie stało się jeszcze łatwiejsze. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma ma stronę internetową i...

Czytaj całość