Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

 

Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.

 

  • Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com?

Poszukiwałem alternatywnych form finansowania w internecie natrafiłem na stronę firmy invipay.com

 

Wszystkie wpisy

Kryzys w firmie – szansa czy zagrożenie

Samo słowo kryzys kojarzy się z czymś, na co nie mamy wpływu, a co ma dla nas negatywne skutki. Czy kryzys może stanowić szansę? Przyczyn kryzysu może być wiele.

Przedsiębiorca jest w stanie zapobiegać tym wynikającym z czynników wewnętrznych - dopracowywać strategię, zarządzanie pracownikami i procesem decyzyjnym, monitorować finanse i kontrolować budżet.

Jednak nie ma wpływu na czynniki zewnętrzne, takie jak niskie tempo wzrostu gospodarczego, zmiany regulacji prawnych wymagających poniesienia dodatkowych nakładów finansowych czy niekorzystne zmiany cen towarów. Czy kryzys może skończyć się dobrze dla firmy?

Największa obawa – utrata płynności

Jak wskazują badania przeprowadzone przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczące stanu sektora małych i średnich przedsiębiorstw w dalszym ciągu przedsiębiorcy obawiają się utraty płynności finansowej.

We wcześniejszych latach badania pokazywały, że obawy wynikały z widma utraty klientów, nakładów w zakresie inwestycji. Teraz największym zagrożeniem w płynności finansowej dla przedsiębiorców są opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów.

Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że brak płynności finansowej utrudnia inwestowanie, utrzymanie pracowników i rozwój firmy.

Czy kryzys musi mieć negatywne skutki?

W negatywnym scenariuszu kryzys jest destrukcyjny – doprowadza do zniszczenia firmy i jej zamknięcia, ale może okazać się kryzysem twórczym – pozwolić na wprowadzenie zmian, które wspomogą rozwój przedsiębiorstwa.

Można rozróżnić  następujące rodzaje kryzysu:

  • nagły (wymagający natychmiastowego działania),
  • przewlekły (przedłużający się w wyniku biernej postawy przedsiębiorstwa), wywołany czynnikami wewnętrznymi, czy zewnętrznymi.

Jednak każdy z nich może wywołać różne, także pozytywne skutki. 

Faktoring – sposób na kryzys

Kryzys zagraża przetrwaniu firmy, a ograniczony czas na podjęcie działań i brak kontroli nad nim dodatkowo potęguje silną presję, z którą musi poradzić sobie przedsiębiorca.

Jednak coraz częściej firmy podejmują działania, zmierzające do przygotowania się do nadejścia kryzysu, a samo jego pojawienie się traktują jako stały element prowadzenia działalności. Takie podejście pozwala poradzić sobie z krytyczną sytuacją bez utraty wiarygodności przedsiębiorstwa i jego sprawności biznesowej.

Dlatego tak ważne jest, aby przedsiębiorstwo nie tylko przygotowywało się do ewentualnych kryzysów, ale także im przeciwdziałało.

W  inviPay oferujemy rozwiązania, które pozwalają poradzić sobie z największym zagrożeniem dla firmy – utratą płynności finansowej.

Zadzwoń i poznaj jak możemy Ci pomóc w codziennym prowadzeniu działalności gospodarczej zadzwoń +48 22 295 11 58 lub napisz: biuro@invipay.comPrzewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość

Inwestycja w pracowników - skuteczny sposób na rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia pracowników. Nowe osoby w firmie to nowe umiejętności, możliwość lepszego podziału pracy i sza...

Czytaj całość

Jak uniknąć bankructwa?

Ostatnie 18 miesięcy Polskiej gospodarki zasłynęło z rekordowej liczby upadłości firm. Niespełna 650 przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo na przełomie ...

Czytaj całość