Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność faktury w od momentu jej wystawienia do jej opłacenia może trwać od 30 do 120 dni, to dla wielu właścicieli firm to oczekiwanie na pieniądze jest dość frustrujące.

Na szczęście finansowanie faktur jest opcją dostępną dla wszystkich firm, co może znacznie przyczynić się do ograniczenia problemów z brakiem pieniędzy na opłacenie bieżących kosztów działalności gospodarczej. Jakie są główne zalety ze skorzystania z usługi mikro-faktoringu czyli finansowania faktur?

Brak oczekiwania na pieniądze

Finansowanie faktur, oferowane przez firmy mikro-faktoringowe, takie jak InviPay, polega na tym, że można upłynnić fakturę jeszcze przed terminem jej płatności. Nawet na drugi dzień po jej wystawieniu można odzyskać pieniądze za sprzedaż czy zrealizowane zlecenie.

Korzystając z tej usługi, firmy mogą całkowicie wyeliminować frustrujące okresy oczekiwania związane z fakturowaniem klientów. Dzięki temu mogą prowadzić działalność bez obawy, kiedy nastąpi kolejna płatność. Zawsze mają pieniądze na koncie na opłacenie własnych kosztów. Więcej o usłudze wyjaśniamy w naszym artykule "Co powinieneś wiedzieć o usłudze finansowania faktur"

Poprawa przepływu gotówki czyli tzw. płynności finansowej

Jedną z najważniejszych zalet skrócenia czasu oczekiwania jest znaczna poprawa przepływów pieniężnych. Jako jeden z najważniejszych aspektów działalności firmy, posiadanie dobrej płynności finansowej może często wpływać na sukces biznesu (szczególnie istotne jest to dla sektora MŚP).

Biorąc pod uwagę, że firma może otrzymać pieniądze z faktury szybciej - nawet na drugi dzień od jej wystawienia - to może ona następnie użyć pieniędzy, aby ponownie zainwestować w materiały lub narzędzia, aby sfinansować kolejne zamówienie czy zrealizować usługę.

Przyspieszenie rozwoju firmy

Dzięki poprawie przepływów pieniężnych firmy korzystające z usług finansowania faktur mogą spodziewać się zdrowego i zrównoważonego wzrostu. Mimo, że tracą niektóre zyski w wyniku opłaty niewielkiej prowizji, to jednak możliwości, które dają regularne i stałe przepływy pieniężne, znacznie przeważają nad niewielkimi kosztami finansowania faktur.

Gdy firma osiągnie przyzwoity rozmiar, prawdopodobnie nie będzie już musiała korzystać z finansowania faktur, ponieważ powinna mieć wystarczającą liczbę klientów i faktur, aby utrzymać zdrowy przepływ gotówki.

Finansowanie faktur jest przydatnym narzędziem, z którego firmy mogą skorzystać, jeśli będą tego potrzebować.

Dowiedz się więcej o usłudze finansowania faktur. Nasi Doradcy chętnie wyjaśnią zasady działania usługi i tego jak ją wykorzystać w prowadzonym biznesie. Zadzwoń i sprawdź naszą ofertę +48 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość