Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność faktury w od momentu jej wystawienia do jej opłacenia może trwać od 30 do 120 dni, to dla wielu właścicieli firm to oczekiwanie na pieniądze jest dość frustrujące.

Na szczęście finansowanie faktur jest opcją dostępną dla wszystkich firm, co może znacznie przyczynić się do ograniczenia problemów z brakiem pieniędzy na opłacenie bieżących kosztów działalności gospodarczej. Jakie są główne zalety ze skorzystania z usługi mikro-faktoringu czyli finansowania faktur?

Brak oczekiwania na pieniądze

Finansowanie faktur, oferowane przez firmy mikro-faktoringowe, takie jak InviPay, polega na tym, że można upłynnić fakturę jeszcze przed terminem jej płatności. Nawet na drugi dzień po jej wystawieniu można odzyskać pieniądze za sprzedaż czy zrealizowane zlecenie.

Korzystając z tej usługi, firmy mogą całkowicie wyeliminować frustrujące okresy oczekiwania związane z fakturowaniem klientów. Dzięki temu mogą prowadzić działalność bez obawy, kiedy nastąpi kolejna płatność. Zawsze mają pieniądze na koncie na opłacenie własnych kosztów. Więcej o usłudze wyjaśniamy w naszym artykule "Co powinieneś wiedzieć o usłudze finansowania faktur"

Poprawa przepływu gotówki czyli tzw. płynności finansowej

Jedną z najważniejszych zalet skrócenia czasu oczekiwania jest znaczna poprawa przepływów pieniężnych. Jako jeden z najważniejszych aspektów działalności firmy, posiadanie dobrej płynności finansowej może często wpływać na sukces biznesu (szczególnie istotne jest to dla sektora MŚP).

Biorąc pod uwagę, że firma może otrzymać pieniądze z faktury szybciej - nawet na drugi dzień od jej wystawienia - to może ona następnie użyć pieniędzy, aby ponownie zainwestować w materiały lub narzędzia, aby sfinansować kolejne zamówienie czy zrealizować usługę.

Przyspieszenie rozwoju firmy

Dzięki poprawie przepływów pieniężnych firmy korzystające z usług finansowania faktur mogą spodziewać się zdrowego i zrównoważonego wzrostu. Mimo, że tracą niektóre zyski w wyniku opłaty niewielkiej prowizji, to jednak możliwości, które dają regularne i stałe przepływy pieniężne, znacznie przeważają nad niewielkimi kosztami finansowania faktur.

Gdy firma osiągnie przyzwoity rozmiar, prawdopodobnie nie będzie już musiała korzystać z finansowania faktur, ponieważ powinna mieć wystarczającą liczbę klientów i faktur, aby utrzymać zdrowy przepływ gotówki.

Finansowanie faktur jest przydatnym narzędziem, z którego firmy mogą skorzystać, jeśli będą tego potrzebować.

Dowiedz się więcej o usłudze finansowania faktur. Nasi Doradcy chętnie wyjaśnią zasady działania usługi i tego jak ją wykorzystać w prowadzonym biznesie. Zadzwoń i sprawdź naszą ofertę +48 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość