Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Jak wypromować firmę w social media?

Technologie towarzyszą nam w codziennym życiu. Dlatego nie dziwi fakt, że obecność w mediach społecznościowych staje się koniecznością dla każdej firmy. Pozwalają nie tylko dotrzeć do nowych klientów, ale komunikować się z nimi i stworzyć relację opartą na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu.

Wielu przedsiębiorców myśli, że sama strona internetowa firmy wystarczy - nie doceniają potencjału, jaki drzemie w możliwości komunikacji w mediach społecznościowych i są przekonani, że takie działania są przeznaczone tylko dla największych przedsiębiorstw.

Tymczasem to właśnie o małych i średnich przedsiębiorstwach klienci i kontrahenci szukają informacji i opinii w internecie. Brak możliwości ich znalezienia sprawia, że wolą wybrać inną, nawet mniej atrakcyjną, ofertę firmy, o której mogą odszukać opinie.

Więcej nie znaczy lepiej

Zakładając konto w mediach społecznościowych nie musisz decydować się na obecność we wszystkich popularnych serwisach. Wręcz przeciwnie – zdecyduj się na jeden, z którego najchętniej korzystają Twoi klienci.

Znacznie korzystniejsze dla firmy będzie prowadzenie jednego dopracowanego profilu zamiast wielu, na których treści będą powielane lub niskiej jakości.

  • Facebook jest największym i najpopularniejszym portalem społecznościowym. Pozwala na najbardziej zróżnicowane działania promocyjne i reklamowe – zamieszczanie filmów, postów, zdjęć, tworzenie wydarzeń, grup a także tworzenie reklam do odbiorców m.in. według wieku, miejsca zamieszkania czy zainteresowań.
  • LinkedIn to portal służący do nawiązywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Pozwala na personal branding czyli zbudowanie profesjonalnego wizerunku firmy.
  • Instagram jest serwisem do dzielenia się zdjęciami, które zamieszczane są na profilu oraz krótkimi treściami umieszczanymi na instastory – narzędziu, w którym można udostępniać zdjęcia i filmiki przez 24 godziny. Istotne jest estetyka i spójność wizualna profilu.
  • Snapchat służy do dzielenia się filmikami i zdjęciami, które są widoczne w serwisie maksymalnie przez 24 godziny. Umożliwia dotarcie do najmłodszej grupy internautów.
  • Twitter pełni funkcje mikrobloga, który pozwala na dzielenie się krótkimi wpisami (w Polsce jest to 280 znaków). Użytkownikami są głównie osoby publiczne, które wpisami odnoszą się do bieżących wydarzeń w kraju i na świecie.
Przygotuj strategię

Zdefiniuj jakie są mocne strony Twojej firmy i jej największe atuty, aby móc je zaprezentować. Przyjrzyj się jak prowadzone są profile innych firm z Twojej branży. Przed rozpoczęciem działań przygotuj treści, które będą publikowane w najbliższym czasie.

A gdy już zamieścisz pierwsze wpisy nie zostawiaj profilu samemu sobie – pamiętaj, że internet służy do komunikacji z potencjalnymi klientami, dlatego odpowiadaj na wiadomości i komentarze. Zadbaj też, aby publikowane w przyszłości materiały były przygotowane z wyprzedzeniem i daj sobie czas na krytyczną ocenę i poprawki.

Wypromuj się

Dobrze prowadzony profil umożliwi zdobycie klientów. Na początku nie jest to łatwe - konkurujesz z firmami, które prowadzą swoje profile już od dawna. Zaistnienie może wydawać się być żmudne i nieopłacalne. Dlatego skorzystać z możliwości marketingowych, jakie oferują portale i zainwestować w działania reklamowe.

W firmie trudno wygospodarować na to budżet – priorytetem jest opłacenie bieżących zobowiązań i inwestycja w kolejne zlecenia. Dlatego dowiedz się, co zrobić, aby zyskać płynność finansową w swojej firmie i inwestuj w promocję swojej firmy.

Wypromuj się

Działania w mediach społecznościowych są znacznie tańsze niż reklama w mediach tradycyjnych czy banery rozwieszone w okolicy. Traktuj swój profil jako miejsce dialogu z klientami i możliwość zdefiniowania potrzeb i oczekiwań swoich obecnych oraz przyszłych klientów.

Pozwoli to na urozmaicenie oferty i jej zmodyfikowanie bez zlecania kosztownych badań rynku. Klienci bez wątpienia docenią, że firma ich słucha i chętnie ją wybiorą.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość