Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Jak uniknąć bankructwa?

Ostatnie 18 miesięcy Polskiej gospodarki zasłynęło z rekordowej liczby upadłości firm. Niespełna 650 przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo na przełomie 2017-2018 roku. Ich zadłużenie przekroczyło 50 milionów złotych. Upadłości nie biorą się znikąd, a większości kłopotów można było w łatwy sposób uniknąć.

Sprawdzaj wiarygodność płatniczą potencjalnych klientów, jak i tych z którymi współpracujesz

Wśród firm, które zbankrutowały w ostatnim roku, aż 165 było wpisywanych do giełd wierzytelności na rok przed ogłoszeniem upadłości. Przedsiębiorcy wielokrotnie bagatelizują pojawiające się pierwsze problemy kłopotów finansowych.

Są wielce zaskoczeni w momencie, gdy oczekiwana zapłata jest opóźniona. W bardzo prosty sposób można tego uniknąć. Wystarczy regularne monitorowanie kondycji finansowej naszych kontrahentów. Będzie to pomocne narzędzie, gdy podejmiemy decyzję o wycofaniu się z ryzykownej współpracy z zadłużającym się kontrahentem.

Nawiązując współpracę z inviPay.com otrzymujesz darmowy weryfikator firm. W ciągu 30 sekund prześwietlisz moralność płatniczą obecnych, lub nowych kontrahentów tak, aby mieć pewność, czy dalsza współpraca jest opłacalna.

Przyspieszanie i monitoring płatności

Zatory płatnicze dotyczą prawie 90% firm. Według najnowszego raportu “Portfel należności polskich przedsiębiorstw”, który został przygotowany przez Krajowy Rejestr Długów BIG i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, firmy w Polsce czekają obecnie 102 dni na opłatę swoich faktur.

Brak terminowości u kontrahenta jest główną przyczyną ograniczenia dalszego inwestowania w firmę przez przedsiębiorców. Warto rozważyć podjęcie współpracy w zakresie monitorowania płatności z zewnętrzną firmą informując o tym fakcie przed podpisaniem kontraktu z nowym klientem.

Taka współpraca pomoże w poprawie moralności płatniczej własnych kontrahentów. Faktury rozliczane przy współpracy z inviPay gwarantują poprawę terminowości płatności spływających od kontrahentów. Aż 95% faktur rozliczanych w inviPay jest spłacane w terminie płatności.

Opcja Braku Ryzyka

Dla zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa możesz sfinansować faktury bez możliwości regresu. W przypadku, gdy Twój kontrahent nie zapłaci, Ty nie będziesz mógł go dalej finansować, ale też nie zapłacisz za jego windykację. Będziesz mógł spożytkować ten czas na dalsze planowanie rozwijania swojej firmy.

Jaki jest sens współpracy z 3 partnerami, jak można wszystkie usługi uzyskać u jednego? Zadzwoń i zapytaj o szczegóły oferty: +48 22 295 11 58

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość