Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Inwestycja w pracowników - skuteczny sposób na rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia pracowników. Nowe osoby w firmie to nowe umiejętności, możliwość lepszego podziału pracy i szansa dla firmy na szybszy rozwój.

Jednak w obliczu wymagającego rynku i ciągłego rozwoju technologii okazuje się, że kompetentny pracownik nie jest w stanie wykonywać wszystkich powierzonych mu zadań. I nadchodzi moment, kiedy koniecznością staje się wdrożenie programu szkoleniowego.

Od czego zacząć?

Kierując pracownika na szkolenie, trzeba mieć na uwadze dwa główne aspekty – potrzeby firmy i osobiste predyspozycje pracownika. Dlatego przed skierowaniem pracownika na szkolenie warto porozmawiać z nim o jego planach rozwoju.

Narzucając szkolenia pracownikowi, który naszym zdaniem będzie najodpowiedniejszy, narażamy się na zniechęcenie go i stratę kosztów wyłożonych na szkolenie. Co w takim razie należałoby zrobić?

Warto dać szansę innych - pracownik z mniejszym doświadczeniem być może chętnie będzie się doszkalał niż jego kolega i lepiej sprawdzi się na bardziej wymagającym stanowisku.

Darmowa wiedza

W internecie darmowej wiedzy nie brakuje – z niemal każdej branży można znaleźć blogi tematyczne, kanały w mediach społecznościowych, czy webinary. Należy jednak pamiętać, że materiał powstał w ramach promocji pełnowymiarowych kursów, nie zawsze jest też tworzony przez osoby kompetentne.

Wiedza zamieszczana na blogach nie jest przez nikogo weryfikowana, dlatego autorzy czasem mogą zamieszczać zaprzeczające sobie wzajemnie informacje lub bazować na przestarzałej wiedzy. Dlatego szukając informacji specjalistycznych w internecie należy traktować je jako wstępne zaznajomienie się z tematem, a nie główny wyznacznik.

Skąd wziąć pieniądze?

Specjalistyczna wiedza kosztuje. Pracodawcy obawiają się wykładać duże sumy na szkolenia w obawie przed zaburzeniem płynności finansowej firmy. Dlatego warto korzystać z programów dofinansowań do szkoleń takich jak Krajowy Fundusz Szkoleniowy, czy pomoc oferowana przez Fundusz Europejski. Pozwalają one pozyskać pracodawcy dofinansowanie szkolenia dla pracownika nawet do 80% wartości.

A co z pozostałym wkładem własnym?

Firm, które w ramach swojej działalności wystawiają faktury z odroczoną płatnością decydują się, aby skorzystać z usługi faktoringu, która pozwala szybko i bezpiecznie pozyskać pieniądze z faktury bez czekania, aż kontrahent ją opłaci.

Szczegóły oferty faktoringu dostępne są tutaj lub u naszego konsultanta pond numerem: +48 22 295 11 58.

Jak nie stracić pieniędzy?

Pracownik, który wnioskuje o płatne szkolenie chce, aby firma zainwestowała w jego rozwój, ale należy pamiętać, że lepiej wykwalifikowany pracownik to wartość dla firmy. Przedsiębiorca obawiając się braku zwrotu z inwestycji powinien podpisać z pracownikiem tzw. "lojalkę" – czyli umowę, w której pracownik zobowiązuje się pracować na rzecz pracodawcy przez określony czas w zamian za pokrycie przez pracodawcę kosztów szkolenia.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość