5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i być może pozwoli na rozwój firmy. Gdy jednak okazuje się, że przedsiębiorca zamiast mniej pracy ma jej tyle samo lub wręcz jeszcze więcej pojawia się pytania – gdzie pojawił się błąd?

Wszystkie wpisy

Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania kapitału nie tylko firm budowlanych, ale również całego szeregu firm współpracujących.

Niestety bieżąca rentowność podwykonawców nie wygląda najlepiej. Branża doświadcza stałego wzrostu niewypłacalności. Bankrutujące firmy pociągają za sobą na dno wiele zaopatrujących firm produkujących materiały budowlane.

Priorytetowe jest wzięcie części odpowiedzialności za ten stan rzeczy przez zamawiających, a nie przenoszenie jej na głównych wykonawców, zgodnie z zapowiadanymi rozwiązaniami w kwestii rozliczeń budowlanych.

Infografika_budownictwo-01

Kontrakty podpisane 2-3 lata temu były z reguły na zaniżonym poziomie. Przy aktualnym wzroście cen produktów i kosztów pracy oznacza to spadek marży i stawia pod wielkim znakiem zapytania ich realizację.

Według programu Analiz Branżowych Euler Hermes bieżący spływ należności w budowlanej branży nadal pozostaje na najgorszej pozycji i wymaga 90 dniowego kredytowania ze strony dostawców. Wartość nieuregulowanych należności za materiały budowlane oscyluje w granicach 12-13% wartości ogółu należności.

Wydawałoby się, że nie ma idealnego rozwiązania. Banki nie chcą finansować faktur od małych kontrahentów - podwykonawców. Firmy mikrofaktoringowe z kolei nie dysponują odpowiednimi nakładami finansowymi, aby sobie pozwolić na takie operacje. Również ryzyko branży budowlanej i ewentualnej niewypłacalności tych firm niesie za sobą obawy.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzimy my - inviPay. Dysponujemy środkami, które mogą zapewnić płynność finansową całemu łańcuchowi podwykonawców, oraz dostawców materiałów budowlanych od samego początku inwestycji.

Jako jedyni w Polsce weryfikujemy firmy w kilkudziesięciu giełdach wierzytelności, dzięki czemu uniemożliwiamy współpracę nierzetelnym kontrahentom.

Poprawiamy również moralność płatniczą polskich firm, monitorując regulowanie ich należności w terminie płatności.

Jesteś w trakcie realizacji inwestycji budowlanej? A może przymierzasz się do kolejnego przetargu i masz obawy, czy wystarczy Ci pieniędzy na pracowników i materiały budowlane? 

Zadzwoń i przekonaj się sam, jakie korzyści przynosi współpraca z nami +48 22 295 11 58.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i ...

Czytaj całość

Stres to nieodłączny element prowadzenia działalności.

Rozpoczęcie prowadzenia działalności jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Z czasem jednak okazuje się, że wiąże się to z nieodłącznym stresem – poz...

Czytaj całość

Co zrobić gdy Twoja firma tonie, bo Twoi kontrahenci Ci nie płacą?

Niestety, powszechnym problemem przedsiębiorców w Polsce jest to, że nie dysponują oni gotówką, w sytuacjach kiedy jej potrzebują. Najczęstszym powode...

Czytaj całość

Wzrost rynku usług transportowych, a wydłużanie okresu regulowania należności

Sektor transportu drogowego w Polsce ma największy potencjał rozwoju w całej Unii Europejskiej. Mimo ogromnej skali działalności, przy dynamicznie roz...

Czytaj całość