Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania kapitału nie tylko firm budowlanych, ale również całego szeregu firm współpracujących.

Niestety bieżąca rentowność podwykonawców nie wygląda najlepiej. Branża doświadcza stałego wzrostu niewypłacalności. Bankrutujące firmy pociągają za sobą na dno wiele zaopatrujących firm produkujących materiały budowlane.

Priorytetowe jest wzięcie części odpowiedzialności za ten stan rzeczy przez zamawiających, a nie przenoszenie jej na głównych wykonawców, zgodnie z zapowiadanymi rozwiązaniami w kwestii rozliczeń budowlanych.

Infografika_budownictwo-01

Kontrakty podpisane 2-3 lata temu były z reguły na zaniżonym poziomie. Przy aktualnym wzroście cen produktów i kosztów pracy oznacza to spadek marży i stawia pod wielkim znakiem zapytania ich realizację.

Według programu Analiz Branżowych Euler Hermes bieżący spływ należności w budowlanej branży nadal pozostaje na najgorszej pozycji i wymaga 90 dniowego kredytowania ze strony dostawców. Wartość nieuregulowanych należności za materiały budowlane oscyluje w granicach 12-13% wartości ogółu należności.

Wydawałoby się, że nie ma idealnego rozwiązania. Banki nie chcą finansować faktur od małych kontrahentów - podwykonawców. Firmy mikrofaktoringowe z kolei nie dysponują odpowiednimi nakładami finansowymi, aby sobie pozwolić na takie operacje. Również ryzyko branży budowlanej i ewentualnej niewypłacalności tych firm niesie za sobą obawy.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzimy my - inviPay. Dysponujemy środkami, które mogą zapewnić płynność finansową całemu łańcuchowi podwykonawców, oraz dostawców materiałów budowlanych od samego początku inwestycji.

Jako jedyni w Polsce weryfikujemy firmy w kilkudziesięciu giełdach wierzytelności, dzięki czemu uniemożliwiamy współpracę nierzetelnym kontrahentom.

Poprawiamy również moralność płatniczą polskich firm, monitorując regulowanie ich należności w terminie płatności.

Jesteś w trakcie realizacji inwestycji budowlanej? A może przymierzasz się do kolejnego przetargu i masz obawy, czy wystarczy Ci pieniędzy na pracowników i materiały budowlane? 

Zadzwoń i przekonaj się sam, jakie korzyści przynosi współpraca z nami +48 22 295 11 58.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość