Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Dlaczego klienci rezygnują z usług Twojej firmy

W dobie mediów społecznościowych dzielenie się opinią o firmie stało się jeszcze łatwiejsze. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma ma stronę internetową i prowadzi aktywnie profile w mediach społecznościowych.

Klient, który ma możliwość dzielenia się treściami ze światem w każdej chwili - kilkoma kliknięciami może sprawić, że relacja z kontaktu z Twoją firmą pójdzie w świat. Jak zatem zadbać, aby klient był zadowolony i nie miał powodu do negatywnych emocji?

Najważniejsza jest obsługa klienta

Myślisz, że tylko największe firmy mogą sobie pozwolić na reklamowanie swoich produktów za pośrednictwem ambasadorów marki?

Choć w przypadku największych firm ambasadorami są artyści, aktorzy czy celebryci, tak naprawdę już jeden zadowolony klient może okazać się dla Twojej firmy doskonałą reklamą - korzysta on z produktów czy usług w swoim codziennym życiu i może zachęcać osoby ze swojego otoczenia, aby również stali się klientami Twojej firmy.

Dlatego każdego klienta traktuj wyjątkowo. Poświęć kilka minut, aby zamiast stałej formatki odpowiedzi rzeczywiście pomóc klientowi rozwiązać problem – w ten sposób będzie miał świadomość, że po drugiej stronie siedzi osoba, która chce mu pomóc, a nie bezduszna maszyna, której zależy tylko na jak największej sprzedaży.

Upewnij się, że jest zadowolony, że wszystko przebiegło po jego myśli. Dbając o jego satysfakcję sprawisz, że będą ją polecać znajomym, a może też pochwali się udanym zakupem w mediach społecznościowych.

Nie pokazuj swoich preferencji politycznych

Polityka od zawsze budzi emocje. Jeśli działalność firmy nie dotyczy bezpośrednio polityki – podejmowanie tego tematu może wywołać duży odzew w mediach społecznościowych, ale jednocześnie kryzys wizerunkowy.

Nawet jeśli pozornie wydaje Ci się, że komentarz do obecnych wydarzeń wzbudzi wiele pozytywnych opinii, musisz opowiedzieć się po jednej stronie. Tym samym bezpowrotnie stracisz klientów, którzy mają inną opinię. Czy warto ryzykować dla chwilowego ruchu w mediach społecznościowych?

 Pokazuj wartości, którymi się kierujesz

Każdy post w mediach społecznościowych – sprzedaż. Każdy wysłany mail – sprzedaż. Bombardowanie treściami sprzedażowymi bez zdobycia zaufania sprawia, że oferujesz usługi, które nie spełniają potrzeb klienta.

W ten sposób robisz złe wrażenie, zanim klient zdąży skorzystać z usług. Zacznij od budowania zainteresowania swoją firmą, pokazuj wartości, którymi się kierujesz oraz jakość, którą zapewniasz. Jak to zrobić?

Przedstaw swój zespół, pokazuj pracę od zaplecza, przedstaw proces produkcji czy sposób realizacji usługi (krótkie treści video wzbudzają ogromne zainteresowanie!), chwal się małymi sukcesami czy przyjemnymi wiadomościami od zadowolonych klientów – sposobów jest wiele.

Jeśli nie masz pomysłu, zobacz, jak to robią inne firmy z Twojej branży. Zbudowanie grona zaangażowanych odbiorców, którzy chętnie obserwują działania firmy to najlepszy sposób na pozyskanie klientów.

Dopasuj się do potrzeb klientów

Utrzymanie klienta wymaga od przedsiębiorcy elastyczności. W obawie przed stratą często nie godzimy się, aby pójść na ustępstwa i rzeczywiście w ten sposób tracimy – klient nie wróci do nas i nie poleci naszej firmy innym.

Tymczasem może okazać się, że umożliwienie darmowego przetestowania narzędzia, wysłanie darmowych próbek, zaproponowanie zniżki przy większym zamówieniu, czy zaproponowanie mu alternatywnej opcji usługi, która będzie okrojona (i tańsza), wcale nie będzie stratą dla firmy.

A może klientowi zależy na fakturze z odroczoną płatnością, a Ty masz przed oczami tylko kolejną wizję problemów finansowych wynikających z utraty płynności finansowej? Wystawiasz klientowi fakturę z odroczoną płatnością, ale nieustannie przypominasz mu o niej, licząc, że jednak opłaci ją wcześniej?

Nie tędy droga! W ten sposób wykazujesz nie tylko brak profesjonalizmu, ale narażasz się na brak dalszej współpracy. Zamiast czekać na cud, znajdź rozwiązanie każdej sytuacji! Chętnie pomożemy - zadzwoń +48 22 295 11 58, lub napisz do nas na adres: biuro@invipay.com.


Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość