5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i być może pozwoli na rozwój firmy. Gdy jednak okazuje się, że przedsiębiorca zamiast mniej pracy ma jej tyle samo lub wręcz jeszcze więcej pojawia się pytania – gdzie pojawił się błąd?

Wszystkie wpisy

Co zrobić gdy Twoja firma tonie, bo Twoi kontrahenci Ci nie płacą?

Niestety, powszechnym problemem przedsiębiorców w Polsce jest to, że nie dysponują oni gotówką, w sytuacjach kiedy jej potrzebują. Najczęstszym powodem braku płynności finansowej jest stos niezapłaconych faktur oraz grupa kontrahentów, która opłaca faktury grubo po terminie.

Co z tego, że Twój produkt jest popularny i dobrze się sprzedaje, jeśli Twoja firma nie ma płynności finansowej. Nie widzisz na czas gotówki za sprzedany produkt czy usługę. To niestety problem, który może zagrozić Twojemu biznesowi. Warto zatem podjąć kroki zabezpieczenia się przed tym, iż kilka niezapłaconych faktur będzie powodem spowolnienia rozwoju Twojej firmy czy nawet jej zastoju.

Problem z przepływami pieniężnymi w Polsce jest ogromny

Co drugie przedsiębiorstwo zgłasza problemy z terminowym odzyskiwaniem należności od swoich kontrahentów, a skala zatorów płatniczych sięga kwoty 26,6 mld zł – wynika z ostatniego badania BIG InfoMonitor. A średnio co czwarta firma deklaruje, że na skutek nieuregulowanych należności ze strony kontrahentów sama zalega z płatnościami. Czyli następuje efekt domina.

Masz problem z odzyskaniem swoich pieniędzy?

Dla wielu przedsiębiorców  brak dostępu do kapitału obrotowego jest problemem paraliżującym, ponieważ nie mają oni pieniędzy na pokrycie podstawowych wydatków. Czy to stanowi problem również dla Ciebie? W takim przypadku powinieneś rozważyć bardziej stanowcze podejście do upominania się o swoje należności.

Pierwsze pytanie warto sobie zadać czy kwota niespłaconej w terminie faktury jest warta zachodu. Czasami kontrahent jest Ci winny tak mało pieniędzy, że nie warto tracić czasu i wysiłku, aby go ścigać.

Ale w wielu przypadkach kwota na fakturze jest na tyle wysoka, że warto podjąć działania. Kilka cennych porad znajdziesz w jednym z naszych artykule:  Co zrobić gdy klient opóźnia się z płatnością.

Czy potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dostępu do gotówki?

Tak czy inaczej, trzeba mieć zawsze gotówkę pod ręką. Koszty rosną w biznesie - wynajem biura, płace, materiały i tak dalej - a jeśli ich nie zapłacisz, stawką będzie przyszłość Twojego biznesu. Aby poradzić sobie z tym problemem i uzyskać dostęp do pieniędzy, których potrzebujesz, możesz rozważyć usługę finansowania faktur.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ta usługa może Ci pomóc, skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy wszystkie szczegóły +48 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

5 błędów w zatrudnianiu pracowników w małych przedsiębiorstwach

Kiedy w przedsiębiorstwie przychodzi czas na zatrudnienie nowego pracownika pojawia się poczucie ulgi – nowa osoba odciąży od dotychczasowych zadań i ...

Czytaj całość

Stres to nieodłączny element prowadzenia działalności.

Rozpoczęcie prowadzenia działalności jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Z czasem jednak okazuje się, że wiąże się to z nieodłącznym stresem – poz...

Czytaj całość

Co zrobić gdy Twoja firma tonie, bo Twoi kontrahenci Ci nie płacą?

Niestety, powszechnym problemem przedsiębiorców w Polsce jest to, że nie dysponują oni gotówką, w sytuacjach kiedy jej potrzebują. Najczęstszym powode...

Czytaj całość

Wzrost rynku usług transportowych, a wydłużanie okresu regulowania należności

Sektor transportu drogowego w Polsce ma największy potencjał rozwoju w całej Unii Europejskiej. Mimo ogromnej skali działalności, przy dynamicznie roz...

Czytaj całość