Jest szansa na ograniczenie zatorów płatniczych

19.09.2018 r. został opublikowany projekt ustawy, w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa z pewnością ucieszy przedsiębiorców z branży MŚP. Celem jest zdyscyplinowanie dłużników do regulowania płatności w terminie, oraz skrócenie terminów zapłaty. Projekt jest konsultowany, a według założeń w listopadzie ma trafić do Sejmu.

Wszystkie wpisy

Budowanie pozycji firmy wymaga płynności finansowej

Profesjonalizm to kluczowy element wizerunku każdej firmy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa czy czas działania na rynku, każdy przedsiębiorca chce być postrzegany jako rzetelny pracodawca, sprawny kontrahent i profesjonalny usługodawca. Proces budowania pozycji firmy jest żmudny i trwa latami, a cały trud może być zniweczony przez chwilową niewydolność finansową. Jak się zatem temu zapobiec?

Wizerunek firmy

Faktoring jest utożsamiany z aspektami finansowymi prowadzenia działalności, ale często pomija się wpływ, jaki ma na inne elementy działalności. Chcąc rozwijać swoją firmę, należy nie tylko dostosowywać się do realiów rynkowych, ale także nieustannie budować wizerunek firmy w oczach kontrahentów i klientów. Nawet najlepsze reklamy nie pomogą, kiedy firma nie jest w stanie terminowo wywiązywać się ze swoich zobowiązań. Złe opinie odstraszają zainteresowanych, których będą widzieć przede wszystkim efekt końcowy, a nie dowiedzą się, że sytuacja nie była skutkiem złej woli przedsiębiorstwa, ale brakiem płynności finansowej.

Klienci i kontrahenci

To właśnie jednym z najgorszych koszmarów każdego przedsiębiorcy jest tracenie klientów, spowodowane brakiem płynności finansowej. Odległe terminy płatności faktur sprawiają, że w kasie nie ma gotówki, pozwalającej na realizowanie kolejnych zleceń. Wzięcie kredytu nie wchodzi w grę - jest to rozwiązanie wymagające formalności, czasu, a przede wszystkim kosztowne. Aby uniknąć tłumaczenia się opóźnieniami, wynikającymi z problemów z terminowym uzyskaniem płatności konieczne jest szukanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb firmy.

Ekspert inviPay.com

W prowadzeniu małych i średnich firm to płynność finansowa jest ważniejsza od samego zysku. Pozwala na wykonywanie kolejnych zleceń, dzięki czemu przedsiębiorstwo rozwija się znacznie szybciej, niż w przypadku, kiedy nastawione byłoby na sam zysk.

Inwestowanie w rozwój

Nie ulega wątpliwości, że płynność finansowa pozwala także lokować część zarobków w innowacje. Podjęcie ryzyka i dostarczenie klientom rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb pozwala wyprzedzić konkurencję. Przy długofalowym myśleniu przedsiębiorca widzi, że takie rozwiązania pozwolą w dalszej perspektywie czasu obniżyć koszty, zdobyć nowych klientów i zbudować silną pozycję na rynku.

Bez zbędnych formalności

Właśnie z myślą o małych i średnim przedsiębiorstwach ułatwiliśmy zasady współpracy.
Bezpłatna, trwająca trzy minuty rejestracja nie pociąga za sobą konieczności stałego korzystania z usług faktoringu.
Trzy kliknięcia - tyle dzieli przedsiębiorcę od zlecenia wypłaty środków z faktur sprzedaży.
Gotówka jest na koncie już następnego dnia.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Jest szansa na ograniczenie zatorów płatniczych

19.09.2018 r. został opublikowany projekt ustawy, w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa z pewnością ucieszy przedsiębiorców z branży MŚP. Ce...

Czytaj całość

Zakaz cesji nie musi być przeszkodą dla skorzystania z faktoringu

Zwyczaj wprowadzania do umów handlowych zakazu cesji to utrapienie dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy zostają pozbawieni możliwości finansowania taki...

Czytaj całość

Porównywanie się z konkurencją może zrujnować Twoją firmę

Monitorowanie działań konkurencji jest wpisane w działania każdego przedsiębiorcy. Jednak zależnie od podejścia może motywować, ale także budzić poczu...

Czytaj całość

Opowiedz historię swoich klientów i sprzedawaj więcej

Storytelling – pojęcie pojawiające się coraz częściej w poradnikach prowadzenia biznesu. Choć z pozoru wydaje się być skomplikowane i przeznaczone dla...

Czytaj całość