Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Budowanie pozycji firmy wymaga płynności finansowej

Profesjonalizm to kluczowy element wizerunku każdej firmy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa czy czas działania na rynku, każdy przedsiębiorca chce być postrzegany jako rzetelny pracodawca, sprawny kontrahent i profesjonalny usługodawca. Proces budowania pozycji firmy jest żmudny i trwa latami, a cały trud może być zniweczony przez chwilową niewydolność finansową. Jak się zatem temu zapobiec?

Wizerunek firmy

Faktoring jest utożsamiany z aspektami finansowymi prowadzenia działalności, ale często pomija się wpływ, jaki ma na inne elementy działalności. Chcąc rozwijać swoją firmę, należy nie tylko dostosowywać się do realiów rynkowych, ale także nieustannie budować wizerunek firmy w oczach kontrahentów i klientów. Nawet najlepsze reklamy nie pomogą, kiedy firma nie jest w stanie terminowo wywiązywać się ze swoich zobowiązań. Złe opinie odstraszają zainteresowanych, których będą widzieć przede wszystkim efekt końcowy, a nie dowiedzą się, że sytuacja nie była skutkiem złej woli przedsiębiorstwa, ale brakiem płynności finansowej.

Klienci i kontrahenci

To właśnie jednym z najgorszych koszmarów każdego przedsiębiorcy jest tracenie klientów, spowodowane brakiem płynności finansowej. Odległe terminy płatności faktur sprawiają, że w kasie nie ma gotówki, pozwalającej na realizowanie kolejnych zleceń. Wzięcie kredytu nie wchodzi w grę - jest to rozwiązanie wymagające formalności, czasu, a przede wszystkim kosztowne. Aby uniknąć tłumaczenia się opóźnieniami, wynikającymi z problemów z terminowym uzyskaniem płatności konieczne jest szukanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb firmy.

Ekspert inviPay.com

W prowadzeniu małych i średnich firm to płynność finansowa jest ważniejsza od samego zysku. Pozwala na wykonywanie kolejnych zleceń, dzięki czemu przedsiębiorstwo rozwija się znacznie szybciej, niż w przypadku, kiedy nastawione byłoby na sam zysk.

Inwestowanie w rozwój

Nie ulega wątpliwości, że płynność finansowa pozwala także lokować część zarobków w innowacje. Podjęcie ryzyka i dostarczenie klientom rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb pozwala wyprzedzić konkurencję. Przy długofalowym myśleniu przedsiębiorca widzi, że takie rozwiązania pozwolą w dalszej perspektywie czasu obniżyć koszty, zdobyć nowych klientów i zbudować silną pozycję na rynku.

Bez zbędnych formalności

Właśnie z myślą o małych i średnim przedsiębiorstwach ułatwiliśmy zasady współpracy.
Bezpłatna, trwająca trzy minuty rejestracja nie pociąga za sobą konieczności stałego korzystania z usług faktoringu.
Trzy kliknięcia - tyle dzieli przedsiębiorcę od zlecenia wypłaty środków z faktur sprzedaży.
Gotówka jest na koncie już następnego dnia.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość