Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może prowadzić do braku środków na bieżącą działalność i do utraty płynności finansowej. Czy w takiej sytuacji każda faktura z odroczoną płatnością nadal będzie stratą dla firmy?

Wszystkie wpisy

5 sposobów, aby wyróżnić firmę na tle konkurencji.

Decyzja o wyborze dóbr lub usług coraz rzadziej jest uwarunkowana najniższą ceną – klient jest w stanie zapłacić więcej, jeśli wie, że decyduje się na lepszej jakości obsługę. Dla małych i średnich przedsiębiorstw jest to możliwość na konkurowanie ze znacznie większymi i bardziej znanymi markami, ale także wyzwanie, aby przekonać klienta do wyboru ich firmy. Poznaj 5 sposobów, jak wyróżnić firmę na tle konkurencji!

Bądź aktywny w social mediach

Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych. Sama strona internetowa to zdecydowanie za mało – utworzenie profilu na jednym z portali jest koniecznością. Pokazuj nie tylko swoje produkty czy usługi, ale także dokonania i sukcesy, pracę od zaplecza, czy pracowników firm.

Wybierz firmy, na których chcesz się wzorować – niekoniecznie z tej samej branży, ale przede wszystkim te, z których usług sam chętnie korzystasz. Będzie to nieocenione źródło inspiracji.

Nie obawiaj się wykorzystać nowych technologii. Newslettery czy boty na facebooku mogą wyróżnić firmę na tle innych i być nowym, ważnym obszarem komunikacji z klientem. Przeczytaj o promocji firmy w social mediach naszym artykule.


Stwórz klientom dogodną formę kontaktu

Oczywistością jest, że nie można oprzeć się na jednostronnym komunikacie – klient musi mieć możliwość kontaktu z firmą, aby móc dopytać się o szczegóły czy wyjaśnić niezrozumiałe kwestie.

Często jednak zapomina się, że preferencje w tej kwestii są bardzo różne. Dla jednym wygodniejszą formą jest rozmowa telefoniczna, jednak są osoby których konieczność takiego kontaktu zniechęci i zdecydowanie wolą napisać wiadomość.

Jednocześnie w każdym z tych kanałów niezmiernie ważny jest czas – decyzja o wybraniu firmy często podyktowana jest uzyskaniem od niej szybkiej odpowiedzi dotyczącej oferty. Dlatego decydując się na wiele form kontaktu koniecznie należy zadbać, aby w każdym przypadku klient niezwłocznie otrzymał odpowiedź.


Terminowość

Zmorą małych i średnich przedsiębiorstw jest płynność finansowa – jej brak może zaważyć na wizerunku firmy i podważyć dotychczasowe sukcesy. Dla klienta nie jest ważny powód, w skutek którego firma nie wywiązuje się ze zobowiązań.

Tu żadne usprawiedliwienia nie pomogą - informacja, że opóźnienie wynika z oczekiwania na wpływy finansowe od usługobiorców będzie potraktowana jako brak profesjonalizmu. Dlatego warto szukać rozwiązań zanim nastąpi sytuacja kryzysowa.

W inviPay dążymy do wybrania optymalnego rozwiązania dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, które pozwoli na osiągnięcie pełnej płynności finansowej.


Zastosuj indywidualne podejście

Bez względu na ilość klientów ważne jest, aby każdy z nich miał poczucie indywidualnego traktowania. Zadbaj o system, który umożliwi szybki dostęp do informacji o zamówieniu klienta i pozwoli bez zbędnej zwłoki rozwiać wątpliwości klienta.

Warto także monitorować czy cały proces przebiega zgodnie z planem i upewnić, że klient otrzymał to, czego oczekiwał. Pozytywne doświadczenia w tym obszarze budują więź klienta z firmą opartą na lojalności i zaufaniu. Ważniejsze od dopracowanych procedur jest elastyczne podejście do sytuacji.


Nagradzaj stałych klientów

Promocje dla nowych klientów są kuszące i niewątpliwie zachęcają, ale wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż utrzymanie dotychczasowego klienta. Firmy często zapominają, że raz pozyskany kontrahent nie pozostanie z firmą na zawsze, jeśli przekona się, że inne przedsiębiorstwo ma dla niego korzystniejszą ofertę.

Dlatego warto skupić się na zaoferowaniu zniżek i promocji przy kolejnych zakupach czy usłudze - mogą to być punkty lojalnościowe, czy zniżka na kolejną usługę. W komunikacji należy podkreślić, że oferowana promocja dotyczy stałych klientów, aby ten poczuł się zauważony i doceniony.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Przedsiębiorco czy tracisz na fakturze z odroczonym terminem płatności?

Przedsiębiorca wystawiając faktury z odroczoną płatnością udziela swojemu klientowi swojego rodzaju kredytu. W ten sposób zamraża kapitał, co może pro...

Czytaj całość

Jakie są korzyści z włączenia mikro-faktoringu do działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy może być trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności i fakturowanie klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że płatność fa...

Czytaj całość

Zwalniająca dynamika rozwoju, a rosnące ryzyko niewypłacalności

Z rynku docierają niepokojące wieści na temat rosnącej liczby niewypłacalnych firm w trzecim kwartale 2018 roku. Niestety nie wszystkie firmy korzysta...

Czytaj całość

Który rejestr dłużników wybrać?

Prawdziwym problemem dla wielu firm są nieuczciwi, lub nierzetelni kontrahenci. Realizując zlecenie, czy też podpisując umowę z nowych klientem, warto...

Czytaj całość