Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Z życia wzięte: "Uważamy, że jesteście bezkonkurencyjni."

Wracamy do naszego cyklu „Z życia wzięte” po kolejnej rozmowie, tym razem z firmą wydawniczą Euro-Media, która korzysta u nas z faktoringu online od dwóch lat.

Wydawca pism branżowych „Chłodnictwo i Klimatyzacja”, „Świat Szkła” oraz dwumiesięcznika „Ochrona Mienia i Informacji”, a także organizator specjalistycznych szkoleń i konferencji o charakterze technicznym i naukowym. W portfolio wydawniczym Euro-Media znajdują się roczniki, katalogi branżowe, przeglądy rynków branżowych w danym roku oraz dodatki tematyczne wydawane w ramach poszczególnych czasopism, które poruszają w sposób szczegółowy wybrane zagadnienia. Cechą charakterystyczną ich działania jest to, że współpracują szeroko z agencjami reklamowymi i domami mediowymi, które negocjują długie terminy płatności, od 60 do 90 dni. Współpraca z zagranicznymi kontrahentami, których też mają sporo, oznacza także wydłużone kilkadziesiąt dni czekania na przelew. Wtedy nasz system online staje się dobrym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać, by uiścić różne stałe opłaty. Na nasze pytania odpowiada prezes zarządu Katarzyna Polesińska.

 

prezes zarządu Katarzyna Polesińska

Jak zaczęła się Państwa współpraca z inviPay.com?

Odwiedził nas Marcin Pasenik, pomysłodawca i prezes firmy inviPay.com. Znaliśmy go wcześniej, ponieważ przeprowadzał audyty finansowe w naszej spółce i stąd mieliśmy ze sobą kontakt wczesniej. On nas przekonał do idei faktoringu online.

Co Państwu się najbardziej podoba w naszej ofercie?

Obsługa platformy jest bardzo przyjemna, wszystko jest bardzo czytelne. Od samego początku była dla mnie zrozumiała i prosta. Wprowadzam faktury sprzedaży do systemu, a ich wypłata następuje na drugi dzień.

Działamy w branży wydawniczej i niejednokrotnie wcześniej mieliśmy trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Po rozpoczęciu współpracy z inviPay.com. nasza sytuacja znacznie się poprawiła.Oferta jest także bardzo atrakcyjna cenowo, jeżeli chodzi o wysokość prowizji.

Wypada też wspomnieć o jakości obsługi klienta, która jest na najwyższym poziomie. Dla nas to jest obsługa automatyczna, ale dobrze wiedzieć, że zawsze też możemy zadzwonić, kiedy trzeba coś dodatkowo wyjaśnić lub po prostu zapytać.

Czy porównywaliście Państwo ją z innymi na rynku i jak wypadliśmy?

Porównywaliśmy usługę inviPay.com z jednym z banków i uważamy, że jesteście bezkonkurencyjni.

Jak długo Państwo korzystacie z naszych usług?

We wrześniu mijają dokładnie dwa lata.

Jak ta współpraca wpłynęła na rozwój firmy?

Przede wszystkim poprawiliśmy płynność finansową, co znacząco usprawniło naszą bieżącą działalność. Korzystamy także z możliwości weryfikacji naszych kontrahentów pod względem stanu zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej S.A. i w Związku Banków Polskich. To jest również przydatna funkcja, poza wypłatą środków.

Czy zdarzyło się Państwu nas polecać i co było argumentem przemawiającym „za”?

Jeżeli jest taka okazja, to oczywiście polecamy Państwa produkt, bo tak jak mówiłam wcześniej, nie mamy żadnych uwag. InviPay.com to dla nas: profesjonalna obsługa, intuicyjna platforma i usprawnienie płynności finansowej!

Ile faktur wprowadzacie Państwo do systemu miesięcznie?

Około 50 faktur

Czego byście jeszcze oczekiwali z naszej strony?

Na początku współpracy, oczekiwaliśmy dodatkowo rozliczeń z kontrahentami zagranicznymi, informacji o rozliczaniu zobowiązań naszych kontrahentów z inviPay.
Wtedy tego nie było, ale na dzień dzisiejszy te opcje są już wprowadzone, więc tylko z przyjemnością korzystamy.

Rozmowa z prezes zarządu Grupy wydawniczej Euro - Media Sp. z o.o. Mediafachowe Sp. z o.o. Wrzesień 2017

 

 

 

Zawsze możesz zadać nam pytanie, chętnie udzielamy wszelkich wyjaśnień, dotyczących naszych usług. Zadzwoń 22 295 11 58

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość