Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Mit: Stracę klientów, kiedy dowiedzą się, że korzystam z faktoringu

Wśród wielu przedsiębiorców pokutuje mit, który wpływa negatywnie na ich sytuację finansową. Chodzi o przekonanie, że fakt korzystania z usług mikrofaktoringu, może negatywnie wpłynąć na opinię o ich firmie a klienci przestaną z nimi współpracować. To zwyczajnie nieprawda.

W praktyce okazuje się, że mikrofaktoring potrafi pozytywnie wpływać na wizerunek firmy.

Klienci

De facto klientowi jest obojętne to czy zapłaci dokładnie taką samą sumę na rzecz firmy faktoringowej, czy na rzecz Twojej firmy.. Ba! Często okazuje się, że klienci dużo bardziej sumiennie płacą firmom faktoringowym. Obserwując rynek okazuje się, że korzystanie z usług mikrofaktoringu nie wpływa na relacje na linii przedsiębiorca-klient.

Skąd, więc to przekonanie, że może to negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy albo nawet na zerwanie współpracy?

Piszemy o tym w innym naszym artykule – istnieje mit, jakoby usługi faktoringowe były zarezerwowane dla firm, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej, a to nie prawda, ponieważ ogromna część firm korzysta z usług faktoringu w celach inwestycyjnych i rozwojowych, mając dobrą kondycję finansową.

Kontrahenci

Dzięki faktoringowi masz lepszą płynność finansową. Wpływa to na poprawę relacji z Twoimi dostawcami, których Ty jesteś klientem. Zwyczajnie nie będziesz miał żadnych problemów z płatnościami. Dzięki temu będziesz miał lepszą płynność z własną produkcją lub dostarczaniem usług, dzięki temu Twoi klienci również będą bardziej zadowoleni. Ponieważ usługi świadczone przez Ciebie lub produkty, będą posiadały wyższą, jakość lub po prostu będą dostarczane szybciej.

Inwestorzy

Potencjalni inwestorzy również zwracają uwagę na kondycję danej firmy. Pozyskiwanie inwestorów na rzecz rozwijających się firm jest dla nich ważne, pozwala na znaczne przyspieszenie rozwoju, a to znowu przekłada się na lepszą, jakość świadczonych przez Ciebie usług. Ten mechanizm jest prosty – masz lepszą płynność finansową, w Twojej firmie jest więcej kapitału, możesz pozwolić sobie na to, żeby jeszcze bardziej starać się dla swoich klientów!

Banki

Dzięki lepszej płynności finansowej będziesz w stanie poprawić swoją sytuację w bankach, przyspieszyć spłatę kredytów i tak dalej – w przypadku gdybyś potrzebował skorzystać kiedyś z usług bankowych, to będzie to dla Ciebie dużo prostsze. Znowu, w ostateczności przekłada się to na pozyskanie środków, a więc również na zwiększenie wydajności i jakości Twojej firmy, co oczywiście przekłada się na zadowolenie klientów.


Podsumowując…

Jak działa faktoring na prowadzenie biznesu: 

  • przekłada się na zwiększenie jakości usług lub produktów,
  • zwiększenie szybkości w ich dostarczaniu,
  • pozwala zainwestować w wyższą, jakość obsługi klienta, w średniej perspektywie czasowej,
  • pozwala nawet na obniżenie cen, z powodu lepszej kondycji finansowej firmy.

W jaki zatem sposób te wszystkie zalety miałyby się przełożyć na pogorszenie relacji z klientami czy całkowity koniec współpracy?

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość