Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Z życia wzięte - nowy cykl na blogu

Pod tym tytułem rozpoczynamy nowy cykl. Opiszemy w nim prawdziwe historie naszych klientów. Dotyczą one ich potrzeb związanych z zarządzaniem finansami w mikroprzedsiębiorstwie lub małej firmie. Znamy te potrzeby i w dużym stopniu potrafimy je rozwiązać.

Jak oceniają nas klienci? Współpracujemy z wieloma firmami już długo, czasem od początku naszego istnienia. Uczymy się od siebie nawzajem. Ta kooperacja pokazuje nam, jak możemy być jeszcze lepsi, a my z kolei podsuwamy klientom nowatorskie rozwiązania. Jesteśmy w stałym kontakcie, także telefonicznym, zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

Postanowiliśmy więc zapytać niektóre z nich, jak ta współpraca wygląda z ich punktu widzenia. Oto firma Tomala – Transport Krajowy i Międzynarodowy, a na pytania odpowiedziała pani Agnieszka Pasternak, specjalistka ds. rachunkowości:

klinet inviPay.com Jak zaczęła się Państwa współpraca z inviPay.com?

Szef dowiedział się z programu TVN Turbo, widział reklamę i poprosił, aby sprawdzić, co to takiego.

Co Państwu się najbardziej spodobało w ofercie?

Nie słyszałam wcześniej o faktoringu, który odbywa się całkowicie online, nie znałam też takiego systemu. Zadawałam dużo pytań, a pan Jakub z inviPay.com, z którym na początku rozmawiałam, wszystko mi cierpliwie tłumaczył. Wprowadził mnie w aplikację, w cały system i teraz nie mam żadnych problemów. Wszystko robię sama i to jest po prostu bardzo wygodne.

Na co dzień najbardziej podoba mi się sprawna obsługa, rzetelne podejście do klienta. Tu jest inaczej, bo nie ma żadnych papierów. Jasno widzę w komputerze, co robię: od początku, wszystko po kolei. Jak czegoś nie wiem, lub nie jestem pewna dzwonię do pani Ewy, która jest naszą osobą kontaktową w inviPay.com i wyjaśniamy. Jestem traktowana indywidualnie, znamy się, mamy dobry kontakt.

Generalnie wszystko przebiega sprawnie, nie ma żadnych znaczących opóźnień. Niektórzy nasi kontrahenci liczą termin od czasu wpłynięcia faktury, a nie daty wystawienia. Po rozmowach, wyjaśnieniu specyfiki naszej branży i po spotkaniu u nas w firmie – mogliśmy to tak ustawić w systemie, jak nam odpowiada.

Nam faktoring bardzo pomaga i jest właściwie niezbędny. Możemy mieć wcześniej gotówkę i cały czas działać, bez żadnych przestojów. A w transporcie to podstawowa sprawa.

Czy porównywaliście Państwo inviPay.com z innymi firmami na rynku?

Tak, porównywaliśmy z innymi usługami faktoringowymi i inviPay.com wypadła najlepiej. Wcześniej też korzystaliśmy z faktoringu rozszerzonego, ale to było bardzo uciążliwe, strasznie dużo biurokracji i papierologii.

Jak długo Państwo korzystacie z usług inviPay.com?

Już rok za nami.

Jak ta współpraca wpłynęła na rozwój firmy?

Przede wszystkim to świetna współpraca. Myślę, że w obie strony. Bardzo dobrze wpłynęła na rozwój naszej firmy, ponieważ utrzymujemy płynność finansową na bardzo dobrym poziomie, a także dowiedziałam się czegoś nowego np.: mając fakturę za zakupy firmowe mogę ją spłacić fakturą sprzedażową – nie wiedziałam wcześniej, że tak można. To zupełna nowość, a bardzo ułatwia rozliczenia.

Chyba wzajemnie usprawniamy swoje usługi. Kiedyś miałam wątpliwości w stosunku do zapisu w tabelce, chyba system wyświetlił coś inaczej niż zwykle... Zadzwoniłam i okazało się, że można było to natychmiast poprawić od strony programowania informatycznego. Zaraz to poprawiono i jest dobrze.

Inny przykład: zakupy nowych samochodów, a na naszych fakturach długie terminy płatności, wtedy powstają luki, a pracownikom trzeba płacić, także za leasing i paliwo. Wprowadzam wtedy tyle faktur, ile potrzebuję, by mieć gotówkę na utrzymanie aut i wypłaty, a mam ją dzięki temu na drugi dzień.

Czy zdarzyło się Państwu polecać invipay.com i co było argumentem przemawiającym „za”?

Tak, oczywiście, że polecamy. Argumentem jest wszystko, co powiedziałam wcześniej.

Ile faktur wprowadzacie Państwo do systemu miesięcznie – mniej więcej?

Około 130 faktur

Sporo. Czy to znaczy, że faktoring w Państwa branży jest niezbędny?

Na to wygląda. Tak, jak mówiłam wcześniej: w branży transportowej płynność finansowa musi być nieprzerwanie utrzymywana. Krótko mówiąc: gotówka na koncie musi być!

Odpowiedzi udzieliła Agnieszka Pasternak, specjalistka ds. rachunkowości w firmie Tomala - Transport Krajowy i międzynarodowy

Zawsze możesz zadać nam pytanie, chętnie udzielamy wszelkich wyjaśnień, dotyczących naszych usług. Zadzwoń 22 295 11 58

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość