Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten trend nie jest ani nowy, ani przypadkowy. Również nie jest on związany z wynikami makroekonomicznymi.

Problemy przedsiębiorstw, które nie mogą sobie poradzić z płynnością finansową nie mają charakteru koniunkturalnego, a strukturalny. Trudno w tej sytuacji oczekiwać zmiany tego trendu, szczególnie, że miesięcznie bankructwo ogłasza więcej niż 100 firm.

Wszystkie wpisy

Jak wykorzystać mikrofaktoring w zdobywaniu nowych klientów

To od odpowiedniej ilości lojalnych klienci zależy m.in. rentowność firmy. A jej dalszy rozwój zależy od pozyskiwania nowych klientów. W jaki sposób dotrzeć do nowych klientów i przekonać ich do skorzystania z produktu firmy? Jak zdobyć środki na ich pozyskanie? I jak mikrofaktoring może wspomóc w procesie pozyskiwania i pielęgnowania relacji z nowymi klientami?

Zainwestuj w działania marketingowe

Nowi klienci nie dotrą do Twojej firmy jeśli nie będą wiedzieć o jej istnieniu. Działania marketingowe takie jak reklamy w prasie, wykup banerów na portalach branżowych czy nawet samo wydrukowanie ulotek to spore koszty, na które mimo wszystko warto znaleźć budżet.

Bardzo dobrym sposobem na zdobywanie nowych klientów jest również zakup baz mailingowych. W tym przypadku trzeba liczyć się z wydaniem od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od wielkości bazy. Zanim jednak nabędzie się takie bazy trzeba dobrze poznać profil swojego klienta i pod ten profil poszukać baz na rynku. Kampanie e-mailowe działają skuteczniej z chwilą zaoferowania interesującego klienta bonusu – np. w postaci darmowej wysyłki czy obniżki na pierwszy dokonany zakup.

Skąd uzyskać szybko gotówkę na przeprowadzenie działań marketingowych? W takich sytuacjach usługa finansowania faktur może przyjść z pomocą. Upłynnij jedną lub kilka faktur sprzedaży, aby uzyskać dodatkowe pieniądze. I przeznacz je na akcję promocyjną skierowaną do potencjalnych klientów.

Skuteczniej zaznacz swoją obecność w internecie

Kiedy ostatni raz uaktualniałeś stronę internetową swojej firmy? Czy jesteś wystarczająco aktywny na social media? Czy wiesz, że odpowiednie wypozycjonowanie strony firmowej powoduje, iż  potencjalny klient w ogóle Cię znajdzie?

Pozycjonowanie to nic innego jak umieszczenie firmowej strony na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Po wpisaniu interesującego - dla potencjalnych klientów - słowa kluczowego, Twoja strona może być wyświetlona jako pierwsza na liście wyszukanych przez daną przeglądarkę propozycji. Warto zatem zadbać o posiadanie strony internetowej, jej ciągłą aktualizację oraz o umieszczeniu w niej odpowiedniej ilości fraz i słów kluczowych.

Jest wiele firm oferujących przeprowadzenie tych działań. Można zlecić prowadzenie kont social media specjalistom. Inwestując czas i pieniądze, możesz zwiększyć natężenie ruchu w swojej witrynie. Oczywiście do tego potrzebny jest budżet. I tutaj z pomocą również może przyjść mikrofaktoring

Zadbaj o jakość obsługi klienta

Wraz ze wzrostem wielkości portfela klientów wzrasta ilość komunikacji z klientami. To oznacza większą ilość przychodzących telefonów oraz wiadomości od klientów. Obsługa klienta ma szalenie ważne znaczenie w utrzymaniu dobrych relacji z klientem i zatrzymaniu ich na dłużej. Dlatego warto o to zadbać o nią od samego początku. Co może oznaczać konieczność zatrudnienia nowych pracowników do realizacji zamówień czy obsługi klienta. A to oznacza konieczność wysupłania w budżecie firmy dodatkowych środków na pensje.

We wszystkich powyższych działaniach wesprzeć może usługa mikrofaktoringu jaką oferuje aplikacja inviPay.com. Utworzenie konta zajmuje zaledwie kilka minut – i jest całkowicie bezpłatne. Zatwierdzenie faktury do wypłaty zwykle trwa mniej niż jeden dzień, a po jej zatwierdzeniu można mieć gotówkę na swoim koncie bankowym już w następnym dniu.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość

Inwestycja w pracowników - skuteczny sposób na rozwój firmy

Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba zatrudnienia pracowników. Nowe osoby w firmie to nowe umiejętności, możliwość lepszego podziału pracy i sza...

Czytaj całość

Jak uniknąć bankructwa?

Ostatnie 18 miesięcy Polskiej gospodarki zasłynęło z rekordowej liczby upadłości firm. Niespełna 650 przedsiębiorstw ogłosiło bankructwo na przełomie ...

Czytaj całość

Dlaczego klienci rezygnują z usług Twojej firmy

W dobie mediów społecznościowych dzielenie się opinią o firmie stało się jeszcze łatwiejsze. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma ma stronę internetową i...

Czytaj całość