Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

Co powinieneś wiedzieć o usłudze finansowania faktur

Każdy przedsiębiorca wie jak ważne dla jego biznesu jest utrzymanie odpowiedniego poziomu kapitału obrotowego. Szczególnie małe firmy są narażone na utratę płynności finansowej, w sytuacji gdy oczekując na opłacenie swojej faktury sprzedażowej napotykają konieczność opłacenia swoich kosztów takich jak: pensje pracownicze, koszty utrzymania biura, zakup materiałów itp.

Pozyskanie nowego dużego klienta czy większego zamówienia jest bardzo pożądane przez firmy, ale również może spowodować zatory płatnicze w sytuacji kiedy klient żąda długich terminów płatności. Wówczas finansowanie faktur może znacznie usprawnić przepływ pieniężny

Co to jest dokładnie to finansowanie faktur?

Finansowanie faktur to wypłata gotówki z faktury sprzedażowej jeszcze przed terminem jej płatności. Czyż nie wspaniale byłoby otrzymać płatność wcześniej niż za miesiąc czy 3 miesiące?

Oczywiście, że to super rozwiązanie, a co najważniejsze istniejące. To właśnie usługa finansowania faktur proponowana na rynku polskim między innymi przez InviPay.com. Dzięki temu rozwiązaniu firma inviPay.com nabywa fakturę, a przedsiębiorca otrzymuje 100 % kwoty z faktury pomniejszoną o niewielką prowizję.

Kto może skorzystać?

To usługa szczególnie polecana małym i średnim przedsiębiorstwom. Gdyż to one są szczególnie wrażliwe na sytuacje rynkową i działania konkurencji. Banki zmniejszają dostęp do swoich funduszy, a większe firmy żądają dłuższych terminów płatności. Do tego dochodzi sezonowość sprzedaży oraz zwiększenie wymagań klientów, które to również mogą wpływać na ryzyko utraty płynności finansowej.

Opcja finansowania faktur pozwala jednak przedsiębiorcom na uwolnienie gotówki z faktur nawet już na drugi dzień po jej wystawieniu. I dzięki temu tę gotówkę można przeznaczyć na:

  • realizację kolejnego zamówienia od klienta
  • na otrzymanie zniżki od dostawców dzięki wcześniejszej opłacie faktur zakupowych
  • zatrudnienie dodatkowych pracowników
  • zdobycie nowego klienta dzięki zaoferowaniu dłuższego terminu płatności niż oferuje konkurencja
Czym się finansowanie faktur różni się od zwykłego faktoringu?

Usługę faktoringu na rynku Polskim oferują przede wszystkim banki. I jest to usługa proponowana większym firmom, które spełniają odpowiednie wymogi jak np. odpowiednio wysokie obroty.

Natomiast opcja finansowania faktur wyróżnia się tym, że mogą z niej skorzystać nawet małe firmy, osiągające niskie obroty.

Pozostałe plusy finansowania faktur to:

Elastyczność - faktoring tradycyjny wymaga podpisania długoterminowej umowy z faktorem i koniecznością dostarczenia wielu dokumentów.  Z nami masz wybór -  Ty wybierasz faktury, które chcesz upłynnić i koszystasz kiedy potrzebujesz.

Szybkość realizacji - Banki są powolne w wydawaniu decyzji. W czasie w którym umówiłbyś się na spotkanie z doradcą banku, u nas możesz już sfinansować swoją pierwsza fakturę. Rejestracja jest szybka, bez zbędnych formalności

Niskie i przejrzyste opłaty - Średnio pobieramy 0,1% za każdy dzień wcześniejszej wypłaty gotówki z faktury. Banki żądają opłaty rocznej, opłaty za wystawianie nowych klientów oraz innych odsetek i opłat eksploatacyjnych. Z nami wiesz dokładnie, ile płacisz. Nie stosujemy żadnych dodatkowych opłat. My nigdy nie poprosimy o zapłatę, gdy nie korzystasz z usługi. Założenie konta i jego prowadzenie jest darmowe.

Przykład z życia naszego klienta

Mamy wiele firm, z różnych branż, które na co dzień korzystają z naszej aplikacji inviPay.com. Dzięki nam jedna z firm transportowych nie posiadająca odpowiednich funduszy na szybki rozwój, gdyż jej zyski były „zamrożone” w fakturach z długimi terminami płatności, mogła sobie pozwolić na zwiększenie floty o dwa nowe samochody dostawcze. Dzięki tej decyzji firma ta zwiększyła znacząco swoje obroty i korzysta z naszego rozwiązania regularnie.

 

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość