Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowania finansowego nie tylko przedsiębiorstw budowlanych, ale i ściśle współpracujących z nimi firm. Wiele firm ma problem z przyjmowaniem kolejnych zamówień. Jako powody podają problemy z płynnością finansową, niską rentownością w budownictwie, oraz potrzebę zaangażowania własnego kapitału, aby móc finansować kolejne zlecenia.

Wszystkie wpisy

4 sprawdzone sposoby jak pozyskać powracających klientów

Doświadczeni właściciele firm zdają sobie sprawę, że powracający klient to klucz do sukcesu firmy. Lojalni, powracający klienci kupują więcej, regularnie, a koszt sprzedaży do nich jest niski. Dlatego priorytetem powinno być nakłonienie ich do ponownego skorzystania z oferty firmy.

Stali klienci są lojalni i właśnie ta lojalność jest najbardziej cennym atutem firmy. Dlaczego? Bo obsługa takich klientów kosztuje mniej. Bo przynoszą więcej dochodu dla firmy. Bo są motorem wzrostu dla firmy. Pozyskanie klienta kosztuje 5 razy więcej niż utrzymanie stałego klienta.

Wiadomo też nie od dziś, że 20% klientów przynosi 80% zysków dla firmy. Więc warto zadbać o to, aby klient był zadowolony z produktu i wrócił do nas po następny zakup. Poniżej przedstawiamy 4 strategie, które pozwolą Ci zrozumieć klienta, zapewnić mu dobrą obsługę, dzięki czemu pozostanie on z Tobą na dłużej.

Poznaj swojego klienta

Zdobądź jak najwięcej danych o swoich klientach. Dane te pozwolą Ci dowiedzieć się gdzie są Twoi klienci i w te miejsca będziesz mógł kierować swoją ofertę. Zainwestuj w technologiczne rozwiązania, które pozwalają na zbieranie informacji demograficznych takich jak .np.: gdzie Twoi klienci mieszkają, ile mają lat, czym się interesują.

Dowiedz się czym się interesują. Co czytają. Jak często dokonują zakupów. Ile wydają miesięcznie na wydatki? Itd. Analizowanie ich zachowań pozwoli wzmocnić Ci ich lojalność. Nie wszyscy klienci są tacy sami też, więc trzeba się skupić na ich podzieleniu na segmenty lub mniejsze grupy wg podobieństw.

Dlatego właśnie wielu właścicieli firm decyduje się na instalacje systemu i technologii do zarządzania relacjami z klientem (CRM), które pozwalają zbierać dane o kliencie podczas gdy dokonuje on zakupu np. poprzez stronę internetową.

Utrzymuj z nim relacje

Najlepszym sposobem, aby przypomnieć klientom o Twoich produktach czy usługach jest regularna komunikacja z nimi. Wiele firm decyduje się na wysyłanie newsletterów, dzięki którym mogą udostępniać informacje o specjalnych ofertach, promocjach czy wprowadzeniu nowych produktów czy usług.

Należy jednak uważać, w jaki sposób i jak często udostępniać informacje i aktualizacje klientom! Nie można przygnieść ich ilością komunikatów poprzez wysyłkę zbyt wielu informacji za jednym razem lub wysyłając newslettery zbyt często. W przeciwnym wypadku potraktują naszą wiadomość jako kolejny SPAM.

Nagrodź klienta za to, że wrócił

Każdy lubi być traktowany specjalnie. Dlatego Ty też spraw, aby Twój klient poczuł się wyjątkowo. Możesz to zrobić np. poprzez zaproponowanie mu zniżek czy proponując mu ekskluzywne oferty. Poświęcenie czasu na przemyślenie programu lojalnościowego dla stałych klientów może znacznie poprawić zachowanie klienta.

Ułatw mu kolejne zakupy

Jak to zrobić? Np. oferując klientom darmową dostawę. Lub jeżeli dokonują zakupów poprzez stronę internetową zaproponuj bezpieczne przechowywanie danych płatności, tak aby klient nie musiał ponownie wpisywać numeru karty kredytowej. Takich przykładów jest bardzo wiele. Podpatrz konkurencję i postaraj się zaproponować coś więcej.

Pozyskiwanie klientów jest ważne, utrzymanie ich jest jeszcze ważniejsze. Inwestuj więc w systemy technologiczne, które pozwalają na opracowanie ukierunkowanych kampanii e-mailowych. I poświęć trochę czasu, aby zaprojektować programy lojalnościowe, które zachwycą Twoich dotychczasowych klientów i sprawiają, że klient będzie wracał do Ciebie. Pokaż klientowi, że jest dla Ciebie ważny i wyjątkowy.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Słaba kondycja finansowa firm, a ogromny wzrost rynku budowlanego

Przemierzając dowolne miasto w kraju możemy zaobserwować ogromną ilość trwających inwestycji budowlanych. Duża skala wymaga odpowiedniego zaangażowani...

Czytaj całość

Wywiad z klientem

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Danielem Paciorkiem, właścicielem firmy firmy NM Revolution.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Bardzo pr...

Czytaj całość

Z życia wzięte: jak rozwijam swoją firmę z inviPay

  Wywiad z klientem inviPay - Panem Marcinem Czyż, prezesem zarządu firmy CM LOGISTIC z Rybnika.   Jak zaczęła się współpraca z inviPay.com? Poszukiwa...

Czytaj całość

Rosnąca liczba niewypłacalnych firm z branży produkcyjnej i budowlanej

2018 rok zapisuje się w kartach polskiego biznesu jako ten, w którym odnotowaliśmy największą liczbę niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce. Ten tr...

Czytaj całość