Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania kapitału nie tylko firm budowlanych, ale również całego szeregu firm współpracujących.

Wszystkie wpisy

4 sprawdzone sposoby jak pozyskać powracających klientów

Doświadczeni właściciele firm zdają sobie sprawę, że powracający klient to klucz do sukcesu firmy. Lojalni, powracający klienci kupują więcej, regularnie, a koszt sprzedaży do nich jest niski. Dlatego priorytetem powinno być nakłonienie ich do ponownego skorzystania z oferty firmy.

Stali klienci są lojalni i właśnie ta lojalność jest najbardziej cennym atutem firmy. Dlaczego? Bo obsługa takich klientów kosztuje mniej. Bo przynoszą więcej dochodu dla firmy. Bo są motorem wzrostu dla firmy. Pozyskanie klienta kosztuje 5 razy więcej niż utrzymanie stałego klienta.

Wiadomo też nie od dziś, że 20% klientów przynosi 80% zysków dla firmy. Więc warto zadbać o to, aby klient był zadowolony z produktu i wrócił do nas po następny zakup. Poniżej przedstawiamy 4 strategie, które pozwolą Ci zrozumieć klienta, zapewnić mu dobrą obsługę, dzięki czemu pozostanie on z Tobą na dłużej.

Poznaj swojego klienta

Zdobądź jak najwięcej danych o swoich klientach. Dane te pozwolą Ci dowiedzieć się gdzie są Twoi klienci i w te miejsca będziesz mógł kierować swoją ofertę. Zainwestuj w technologiczne rozwiązania, które pozwalają na zbieranie informacji demograficznych takich jak .np.: gdzie Twoi klienci mieszkają, ile mają lat, czym się interesują.

Dowiedz się czym się interesują. Co czytają. Jak często dokonują zakupów. Ile wydają miesięcznie na wydatki? Itd. Analizowanie ich zachowań pozwoli wzmocnić Ci ich lojalność. Nie wszyscy klienci są tacy sami też, więc trzeba się skupić na ich podzieleniu na segmenty lub mniejsze grupy wg podobieństw.

Dlatego właśnie wielu właścicieli firm decyduje się na instalacje systemu i technologii do zarządzania relacjami z klientem (CRM), które pozwalają zbierać dane o kliencie podczas gdy dokonuje on zakupu np. poprzez stronę internetową.

Utrzymuj z nim relacje

Najlepszym sposobem, aby przypomnieć klientom o Twoich produktach czy usługach jest regularna komunikacja z nimi. Wiele firm decyduje się na wysyłanie newsletterów, dzięki którym mogą udostępniać informacje o specjalnych ofertach, promocjach czy wprowadzeniu nowych produktów czy usług.

Należy jednak uważać, w jaki sposób i jak często udostępniać informacje i aktualizacje klientom! Nie można przygnieść ich ilością komunikatów poprzez wysyłkę zbyt wielu informacji za jednym razem lub wysyłając newslettery zbyt często. W przeciwnym wypadku potraktują naszą wiadomość jako kolejny SPAM.

Nagrodź klienta za to, że wrócił

Każdy lubi być traktowany specjalnie. Dlatego Ty też spraw, aby Twój klient poczuł się wyjątkowo. Możesz to zrobić np. poprzez zaproponowanie mu zniżek czy proponując mu ekskluzywne oferty. Poświęcenie czasu na przemyślenie programu lojalnościowego dla stałych klientów może znacznie poprawić zachowanie klienta.

Ułatw mu kolejne zakupy

Jak to zrobić? Np. oferując klientom darmową dostawę. Lub jeżeli dokonują zakupów poprzez stronę internetową zaproponuj bezpieczne przechowywanie danych płatności, tak aby klient nie musiał ponownie wpisywać numeru karty kredytowej. Takich przykładów jest bardzo wiele. Podpatrz konkurencję i postaraj się zaproponować coś więcej.

Pozyskiwanie klientów jest ważne, utrzymanie ich jest jeszcze ważniejsze. Inwestuj więc w systemy technologiczne, które pozwalają na opracowanie ukierunkowanych kampanii e-mailowych. I poświęć trochę czasu, aby zaprojektować programy lojalnościowe, które zachwycą Twoich dotychczasowych klientów i sprawiają, że klient będzie wracał do Ciebie. Pokaż klientowi, że jest dla Ciebie ważny i wyjątkowy.

Przewodnik po mikrofaktoringu

Pobierz bezpłatny przewodnik i dowiedz się więcej na temat mikrofaktoringu

Najnowsze posty

Faktoring - remedium dla branży budowlanej

Kluczową kwestią dla branży budowlanej nie jest wielkość sprzedaży, a jej opłacalność. Duża skala trwających inwestycji wymaga ogromnego zaangażowania...

Czytaj całość

Jak wypromować firmę w social media?

Technologie towarzyszą nam w codziennym życiu. Dlatego nie dziwi fakt, że obecność w mediach społecznościowych staje się koniecznością dla każdej firm...

Czytaj całość

Co zrobić gdy konkurencja zaniża ceny?

Wskaźniki sprzedaży niebezpiecznie spadają. Klienci odchodzą do konkurencji. Powód? Niższe ceny w innych firmach. W walce o utrzymanie dotychczasowego...

Czytaj całość

Omega Code partnerem technologicznym inviPay

Miło nam poinformować o nawiązaniu od 1 lipca br. bardzo ważnego dla nas partnerstwa technologicznego z firmą Omega Code - profesjonalnym dostawcą usł...

Czytaj całość